שלושה רופאים צעירים, שלומדים יידיש להנאתם...

אוסף הבדיחות הפרטי של פורום הלווינים הישראלי. הבדיחות הטובות בעולם...שווה
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
crc
אחלה חבר
אחלה חבר

שלושה רופאים צעירים, שלומדים יידיש להנאתם...

שליחה על ידי crc »

שלושה רופאים צעירים, שלומדים יידיש להנאתם, הולכים ברחוב ורואים איש זקן שהולך כפוף גב וברגליים מפוסקות.
ההליכה המוזרה הזאת מאתגרת אותם לתת דיאגנוזה,
ממה סובל הזקן שהולך בצורה כזאת ?

תתחיל אתה, אומרים השניים לאורי, אבל תגיד את הדיאגנוזה ביידיש.

אומר הראשון : "דֶער יִיד האָט אַ קִילֶע" (ליהודי יש קילה/שבר).
אומר השני : "נַיין,דאָס אִיז נִישְט אַ קִילֶע,דאָס אִיז מָרִידְן" (לא, זה לא קילה, זה טחורים).
אומר השלישי : "נָיין,דאָס אִיז נִישְט אַ קִילֶע,אוּן נִישְט מַרִידְן.דאָס אִיז לוּמְבָּגוֹ" (לא, זה לא קילה ולא טחורים, זה לומבגו).

מאחר ששלושתם נתנו אבחנות שונות, היה חשוב לכל אחד מהם להוכיח שהוא צודק.

האיצו את צעדיהם, השיגו את הזקן ואמרו לו :"רֶעבּ יִיד,מִירזֶענֶען יוּנְגֶע דוֹקְטוֹיְרִים (יהודי יקר, אנחנו רופאים צעירים),
אָיְינֶערזאָגְט אַז אִיר האָט אַ קִילֶע,צְבַיְיטֶע זאָגְט – מַרִידְן;דֶה דְרִיטֶע זאָגְט -לוּמְבַּגוֹ. (אחד אומר שיש לך קילה, השני אומר טחורים והשלישי אומר לומברגו).
מִיר דַארְפְן וִיסֶען וֶער אֶס האָט גֶרֶעכְט? (אנחנו מבקשים לדעת מי מאיתנו צודק ? ).

עונה הזקן :
"קִינְדֶערְלֶךְ טָיֶירֶע,אַלֶע האָבֶּען אַטוֹייֶעס גֶעהאָט (ילדים יקרים, לכולכם הייתה טעות גדולה),

ופונה אל כל אחד מהם :

דוּ האָסְט אַ טוֹיֶיעס גֶעהאָט,דאָס אִיז נִישְט אַ קִילֶע (אתה טעית, אין לי קילה),
דוּ האָסְט אַ טוֹיֶיעס,דאָס אִיז נִישְט מַרידן (אתה טעית, אין לי טחורים),
דוּ האָסְט אַ טוֹיֶיעס,דאָס אִיז נִישְט לוּמְבַּגוֹ (אתה טעית, אין לי לומברגו).
אוּן, דֶער עִיקֶר,אִיךְ אַלֶעייְן האָבּ אוֹיְךְ אַטוֹייֶעס גֶעהאָט -(והעיקר, גם אני טעיתי טעות מרה).
אִיךְ האָבּגֶעמֶעייְנְט דאָס אִיז אַ קְלֶיינֶע פאָרְץ (חשבתי שזה רק נוד קטן...),
אוּן צוּם סוֹף,האָבּ אִיךְ זִיך בַּאקַאקְט (אך בסוף ברח לי קאקי גדול במכנסים). י

והזקן, כפוף הגב עם הרגליים המפוסקות, מסיים את הדיאגנוזה במילים אלה
מה אגיד לכם רופאים צעירים :

פוּן אַן אַלְטֶען תוּחֶעס קֶען נִישְט אַרוֹייְס גֶעייְן אַ פְרֶעייְלַאכְן פאָרְץ (על תחת של זקן כבר אי אפשר לסמוך שיפיק נוד עליז...)
צור .א
תותח על
תותח על

Re: שלושה רופאים צעירים, שלומדים יידיש להנאתם...

שליחה על ידי צור .א »

|כן| |biglaugh| |biglaugh|
שלח תגובה