פריסת סיבים לאינטרנט

מדור לדיונים על כל הנושאים הקשורים בתקשורת באופן כללי, ספקי אינטרנט קווי וסלולרי, LTE, 4G ו 5G, VDSL, כבלים, סיבים אופטיים וטלפונים חכמים ומחשבים
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

פריסת סיבים לאינטרנט

שליחה על ידי י א »

יש לי שאלה לבבי החברות שפורסות תשתיות סיבים בימים אלה. הם מספקים מהירות עד 1 גיגה לכול מנוי, במחשבה על מכפלות לאשכונה ולעיר איך הם יכולים לאפשר את המהירויות האלה?
האם יש מגבלה ל 1 גיגה בתשתית? או שהמגבלה היא דרך ספק האינטרנט?
איך מתחלקת הפריסה? האם כול המנויים מחברים דרך סיב אחד ראשי של עיר? ואז לכמה ערים ביחד?

סתם מחשבה של שאלות...
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

Re: פריסת סיבים לאינטרנט

שליחה על ידי גלובל »

שאלות מצויינות אשמח גם לדעת וללמוד אם יש פה מישהו מהתחום שיכול להשיב .
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

שליחה על ידי Sys_Admin »

טוב, בגלל שנראה שהשאלות של פריסה של סיבים אופטיים נראית כמעניינת אנסה כאחד שעוסק מזה כמה עשרות של שנים בתכנון של מערכות כאלה לשפוך קצת אור על הנושא זה.
דבר ראשון, לא כל הרשתות של סיבים אופטיים הם זהים בטכנולוגיה שבשימוש. למשל יש טכנולוגיה בשם GPON שהייתה בשימוש בתחילת שנת 2000 ועברה מן העולם ואותה גילו עכשיו בסלקום ומשתמשים בה גם לצורך של חיבורים ללקוחת הפרטיים של סלקום ושל UNLIMITED , אשר סלקום רכשו את השאריות שלה אחרי הקריסה שלה. גם בזק באחת הניסויים של חיבור לקוחות פרטיים משתמש ב GPON. מדובר על רשת שזהה במבנה שלה לרשת טלוויזייה בכבלים של הוט למשל, רק שבמקרה זה משתמשים במקום נחושת בסיבים אופטיים. ברשת זו כל 128 לקוחות של שכונה שלמה או של בניין רב קומות מחוברים לסיב משתף בעזרת מפצלים פסיביים, בידיוק כמו ברשת של טלוויזייה בכבלים. וכל הלקוחות אלה מתחרים על רוחב פס משותף שקיים בסיב זה. מספיק שבין כל הלקוחות אלה יהיו שניים שמחוברים לחבילה של 1G ומנצלים אותה בכדי שכל שאר מאה עשרים ושש לקוחות יישארו ללא אינטרנט. זו הסיבה שהטכנולוגיה זו חלפה לה מן העולם בתחילת שנות 2000 וזו הסיבה שבטכנולוגיה זו, אז שהיו מחברים את הלקוחות היו מגדירים להם חבילות של עד 100M ולא יותר. מאז עברו בתקן זה כבר דורות רבים של טכנולוגיות ומשנת 2015 בחו''ל משתמשים בתקן בשם: NG-PON2 שמספק רוחב פס מספיק לכך שניתן יהיה לספק 1G ל אותם 128 לקוחות וגם בצורה סימטרית ולא כמו בשזה ב GPON ששם משתמשים בחיבור העולה שהוא עשירית מהחיבור היורד. רק לצורך ההשוואה, כל MSAG של בזק היום שמספק ללקוחות חבילות של 100 או 200 מגה מחובר בסיס אופטי במהירות של 40G.
אצרף תרשים של הרשת GPON לצורך ההמחשה:
תמונה

כפי שניתן לראות ONU מחוברים ל OLT בכמה אורכי גל שונים, אחד לערוץ היורד, שני לערוץ העולה ויש שלישי לצורך של שירותי טלוויזיה.

אפשרות אחרת של טכנולוגיה של רשת סיבים אופטיים זה מה שמכונה Metro Ethernet . והיא בשימוש בבזק למשל לצורך חיבור של לקוחות העסקיים. וכשמה היא פועלת על בסיס של רשת Ethernet עם הרחבות כמו QinQ למשל. כאן כל לקוח מקבל רוחב פס מובטח וחיבור פרטי לספק אינטרנט או לאתרים שלו. רק גם המחיר הוא שונה "טיפה". ברשת זו ניתן לספק מהירויות במכפלות של 400GB בסיב בודד. למשל יש לי חיבורים של כמה מאות קילומטרים נקודה לנקודה שעל סיב בודד פועלים עשרות של ערוצים של 400GBPS כל אחד. כל אחד מהם פועל על אורך גל שונה. הטכנולוגיה זו גם מכונה כך: wavelength-division multiplexing . וכך ניתן להמחיש אותה:
תמונה

מקווה שזה עונה לחלק מהשאלות שנשאלו כאן.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

אז בעצם התשתיות מועברות לפני החלוקה לדירות במהירות מוגבלת ל 40 גיגה, הבנתי נכון?

אז למשל לשכונה או לעיר איך מעבירים כמויות רוחב שיכילו בניין עם כ 100 דירות?

לפי דבריך 40 גיגה מתחלק על בניין וזה המקסימום שהבנין מקבל אז מה קורה בבנין ליד?
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

לא, המצב הוא הפוך. בעצם התשתיות מועברות לפני החלוקה לשכונה שלמה במהירות מוגבלת ל 40 גיגה וזה רק ב MSAGs של בזק, שאחרי זה לדירות זה מגיע כזוגות נחושת בטכנולוגיה שהיא VDSL ובגלל זה לבזק בטכנולוגיות אלה אין בעיה של השפעה של צרכנים אחד על השני, כי בזק בטכנולוגיה זו מספקת חבילות של עד 100M והצרכנים לא יכולים להשבית את כל הרשת של האזור שלם.
מצד שני בטכנולוגיה שהיא GPON ההגבלה היא ל 2.4G לאזור שלם של 128 בתי קרקע או לבניין רב קומות שבו מחוברים 128 דירות. כך יוצא שבטכנולוגיה זו של סיבים אופטיים מספיק ששני לקוחות שמחוברים לחבילה של 1G וינצלו אותה בכדי שכל האזור לא יקבל את הגישה לאינטרנט. זו הסיבה שלפני כשני עשורים שעוד השתמשו בעולם בטכנולוגיה זו היו מחברים לקוחות בחבילות של בין 100 ל 200 מגה בכדי שסך הכל התעבורה שלהם במצטבר לא תעבור את 2.4G וזה רק בהלוך, בחזור, זה אפילו לא חצי מכך, בגלל זה חברות שמשתמשות בטכנולוגיה זו מספקות חיבור עם ערוץ עולה שלו עולה על 100M. דבר זה זהה לגמרי לרשת DOCSIS 3.0 שהוט משתמשת בה.
וזו הסיבה שבגללה אחרי שסלקום גילתה את הטכנולוגיה זו של GPON באיחור לא אופנתי של שני עשורים, היום יש ללקוחות שלה, של UNLIMITED ושל ניסוי GPON של בזק את אותן הבעיות שיש ללקוחות של רשת DOCSIS בהוט.
זה בקצרה ההסבר על מה שיש לנו.
תמונה
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

אז בעצם הכול חרטא. ומשרד התקשורת יודע שהוא נותן לחברות פרטנר, סלקום ובזק לפרוש תשתית שלא מסוגלת לתת מה שהם מוכרים?

אני ממש לא מצליח להבין למה משקיעים כול כך הרבה כספים בבניית תשתית שאמורה לקחת את מדינת ישראל לעשור הבא אם התשתית הזו כול כך מוגבלת.

הרי לדבריך לא יהיה הבדל גדול בין תשתית הסיבים לתשתית של הוט.

משרד התקשורת לא יודע על זה?
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

אז איך פועלים במדינות אחרות ?
ידוע לי למשל במדינה קטנה מסויימת במזרח אירופה ( אחת מהמדינות הבאלטיות ) יש אספקת איטרנט בסיבים אופטיים של כמה ספקים ,
והלקוח מקבל פול דופלקס 100/100 בעלות 8 יורו לחודש , 300/300 בעלות 12 יורו לחודש ....וכן הלאה ,
איך שם מצליחים במדינה די פרימיטבית והרבה פחות מפותחת לספק מהירות סימטרית יורדת ועולה ? ועוד במחיר מצחיק כל כך ...

לעזאזל ...למה פה בארץ הכל מסובך ותמיד צריכה להיות איזה קומבינה ?
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

עכשיו הודיעו שהוט ו IBC יכולים להתאחד וזה יביא עוד יותר להאצת פריסת הסיבים בארץ.

אבל עדיין אני לא מבין איך פורסים מערכת סיבים שגם תיהיה תלוייה בשימוש הסביבתי של השותפים (בעל כורחם) ברשת.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

י א כתב: 20 ינואר 2021, 12:35 אז בעצם הכול חרטא. ומשרד התקשורת יודע שהוא נותן לחברות פרטנר, סלקום ובזק לפרוש תשתית שלא מסוגלת לתת מה שהם מוכרים?

אני ממש לא מצליח להבין למה משקיעים כול כך הרבה כספים בבניית תשתית שאמורה לקחת את מדינת ישראל לעשור הבא אם התשתית הזו כול כך מוגבלת.

הרי לדבריך לא יהיה הבדל גדול בין תשתית הסיבים לתשתית של הוט.

משרד התקשורת לא יודע על זה?
המצב הוא עוד יותר מורכב. חברות כמו פרטנר וסלקום פועלות בתחום זה של פריסת סיבים אופטיים ללא רישיון של משרד התקשורת או במילה יותר פשוטה, בצורה פירטית. דבר זה לא חדש ודובר על כך כבר רבות במשך שנים על גבי שנים.
למשל כאן, בשנת 2016 היה הסבר די פשוט:
הפלופ של פריסת סיבים לבתים בלי רישיון ע"י פרטנר בחסות משרד התקשורת
https://www.telecomnews.co.il/%D7%94%D7 ... D7%AA.html

או כאן, כבר בשנת 2019 :
בכיר במשרד התקשורת: אין שאלה האם פעילות הטלוויזיה והסיבים של פרטנר וסלקום יוסדרו ברישיון - השאלה היא מתי
https://www.globes.co.il/news/article.a ... 1001289865

ובגלל שמדובר על שירותים פירטיים, אז גם משרד התקשורת לא יכול לכפות עליהם רמת שירות כלשהיא ואין על מה להתלונן. מצד שני בזק שהייתה יכולה לנסות לקבל את הרישיון ממשרד התקשורת לנושא זה כלל לא רוצה בכך ולא מתכוונת לספק שירותים של גישה על גבי רשת של סיבים אופטיים ללקוחות הפרטיים בצורה סדירה, אלה שהיא כבר כעשרים שנה מבצעת ניסויים שונים בתחום זה, שניסויים אלה הם בהיקף מצומצם ביותר של כמה מאות עד לכמה אלפי לקוחות בסך הכל.

ובקשר להשקעות של כפסים לנושא המצב הוא הפוך לגמרי. עד היום במדינת ישראל אף חברת תשתיות לא השקיע סכומים בסדרי גודל שניתן היה כבר ליצור רשת של סיבים אופטיים, אלה שבכל המקומות שחיברו את הלקוחות פרטיים זה הייתה השקעה שבסדרי גודל ועם תכנון של ניסוי שלא ניתן להגדילו מעל קנה מידה שקיים.

דרך אגב, גם הוט לא השקיעה כלום ברשת שלה, אלה שהיא קיבלה אותה "בירושה" מחברות כבלים רבות שהיו קיימות ופשטו את הרגל בסוף שנות התשעים.
זו הסיבה שרשת של הוט נשארה מתאימה לשירותים שהיו קיימים בשנות התשעים ולא עמודת בדרישות של מה שקיים היום. למשל היום לא ניתן להפעיל בה את DOCSIS 4.0 , שהיה מאפשר לה לספק חיבור אינטרנט ללקוחות פרטיים בצורה תקינה בחבילות של 500M ואפילו סימטרי. הרשת שיש לה היום מספיקה לחיבורים של עד 30M במקרה הטוב, אבל בגלל שהיא מנסה לחבר לקוחות לחבילות של 100, 200 ואפילו 500 מגה, אז רשת זו פשוט לא מתפקדת.
גלובל כתב: 20 ינואר 2021, 13:41 אז איך פועלים במדינות אחרות ?
ידוע לי למשל במדינה קטנה מסויימת במזרח אירופה ( אחת מהמדינות הבאלטיות ) יש אספקת איטרנט בסיבים אופטיים של כמה ספקים ,
והלקוח מקבל פול דופלקס 100/100 בעלות 8 יורו לחודש , 300/300 בעלות 12 יורו לחודש ....וכן הלאה ,
איך שם מצליחים במדינה די פרימיטבית והרבה פחות מפותחת לספק מהירות סימטרית יורדת ועולה ? ועוד במחיר מצחיק כל כך ...

לעזאזל ...למה פה בארץ הכל מסובך ותמיד צריכה להיות איזה קומבינה ?
ולשאלה של: "אז איך פועלים במדינות אחרות ?" התשובה היא פשוטה ביותר וכבר נתתי אותה בתחילת הדיון זה, אבל אני אחזור עלייה עוד הפעם ואפילו אחדד אותה. התשובה, שמשתמשים בטכנולוגיות בנות זמנינו שמתאימות לצרכים של היום ולא למה שהיה מתאים בתחילת שנות אלפיים. למשל, אם מאוד רוצים להשתמש ברשת אופטית פסיבית, אז משתמשים ב NG-PON2 וגם בציודים איכותיים, כאלה שלמשל לא ייווצר מצב שלכ ONU שמשתגע משבית את כל האנף רשת בגלל שהוא מעוור את ה OLT. אם רוצים להשתמש ברשת של טלוויזיה בכבלים, אז בונים או משדרגים לרשת שמתאימה ל DOCSIS 4.0. אם רוצים להשתמש ב זוגות נחושת ולספק עליהם כמה ג'יגה לכל לקוח, אז משתמשים ב G.mgfast וכל הלאה.

ולשאלה למה זה לא אפשרי ולא יקרה בישראל ולמה אחרי שני עשורים של דיבורים לא פוסקים על חיבורי סיבים אופטיים לבתים פרטיים בסך הכל כל החברות ביחד עוד לא הגיעו בישראל ל 10% מהלקוחות.
גם כאן התשובה היא פשוטה גמרי, וגם אותה נתתי כבר פעמים רבות במשך שנים, כולל גם בפורום זה, אבל אתמצת אותה עוד הפעם.
בישראל בתחום זה של תקשורת יש איסור של שוק חופשי ואיסור על תחרות. וכל שירות בתחום זה ניתן רק דרך רשיון, זיכיון, חוזה, היתר וכו'. וכך יוצא שאם היום חברה מחו''ל היתה רוצה להיכנס לכאן ולספק שירותי תקשורת על גבי רשת של סיבים אופטיים שהיא היתה מוכנה לפרוס בסטנדרטים בינלאומיים ובמחירים שקיימים בחו''ל, אף אחד לא היה נותן לה לעשות את זה. כמובן גם לא לחברה ישראלית, אם היא היתה מנסה לבצע את זה.
ולשאלה למה חברות שקיימות כאן, כאלה כמו פרטנר, סלקום, בזק וכו' לא מספקות ללקוח פרטי בישראל שירותי גישה לאינטרנט במהירויות ובמחירים שקיימים בחו''ל, אפילו במדינות הכי נכשלות, התשובה גם די פשוטה, והיא, שהחברות אלה לא רוצות לפגוע בפרנסה של עצמן. ואני אנסה להסביר על מה מדובר.
היום חברות אלה מספקות שירותי תמסורת, בשפה הפשוטה למי שלא בתחום: חיבורי אינטרנט עסקי, ומספקות את זה במחירים שלקוח פרטי לא תמיד מכיר ובדרך כלל, אם הוא לא נמצא בתחום של תשתיות תקשורת בישראל גם לא יאמין. למשל חיבור של 100M כזה יעלה כחמש עשרה אלף ש''ח וחיבור של 1G יעלה כבר הרבה יותר מחמישים אלף ש''ח ללקוח עסקי. אז, מצד אחד לקוח פרטי לא ישלם מחירים כאלה, כמקסימום מה שאפשר לגבות ממנו על חיבור אינטרנט זה נגיד חמש מאות ש''ח בחודש וגם זה לא כל לקוח ביתי ישלם. מצד שני, אם חברות אלה היו מציעים חיבור של 1G בחמש מאות ש''ח ללקוח פרטי, אז אף לקוח עסקי לא היה משלם להם על חיבור כזה חמישים אלף ש''ח והיה מתחבר כלקוח פרטי. סיבה נוספת, היא שבמצב זה חברות תקשורת בישראל חוסכות את הצורך של שידרוג רשתות שלהם, בגלל שדבר אחד זה לחבר כמה כמה אלפים של עסקים למהירות מסויימת ודבר שונה זה לחבר כמה מיליונים של לקוחות פרטיים לאותה המהירות פר לקוח.

עכשיו אני מקווה שכל התשובות לשאלות אלה כבר מובנות לגמרי.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

בהיבט של מחיר השירות וההבדל בין עיסקי לפרטי הייתי חושב שההבדל צריך להתבטא ברמת מהירות המינימום שהם מתחייבים לספק. למשל ללקוח פרטי שיתחייבו למינימום 20% ולקוח עיסקי שישלם בהתאם יקבל התחייבות למינימום 90 או 100%.

הרי גם ככה אף חברה לא מתחייבת למינימום חוץ משירותי התמסורת.

אגב, מה אתה יודע לגבי החיבור החדש בין הוט ו ibc בנושא?

עוד שאלה - מה מגבלת המהירות על סיב אופטי? האם המגבלה היא הסיב עצמו או הציוד ניתוב והמיתוג?
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

עכשיו אני מקווה שכל התשובות לשאלות אלה כבר מובנות לגמרי.
תודה על ההסברים ....הכל מובן , אבל ממש מדכא :(
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

ללקוח פרטי בכל החבילות הספק מתחייב במינימום של 0.001MBPS ובחיבורים עסקיים יש אפשרות לקבוע את ההתחייבות של מינימום במהירויות שונות וזה גם משפיע על מחיר שאותו משלמים על השירות התמסורת. ותמיד כל החברות מתחייבות על מינימום גם בשרותי תמסורת וגם בחיבור ביתי, רק שבחיבור ביתי, גם בחבילות של 1G ההתחייבות היא על 0.01M ללקוח ביתי. ויש לקוחות ביתיים שלא מודעים לדברים אלה ודי מתפלאים שלמשל בחבילות של 1G לא יכולים לעבור את 25MBPS בשליחה, למרות שלמשל בהמחשת מהירות הם מקבלים 100M וכבר בשיחות עם תמיכה טכנית שומעים כל מני סיפורים, כמו למשל שהספק לא יכול להיות אחראי על מהירות של חיבור לחו''ל ולא יכול להבטיח שום מהירות בהקשר זה. למשל היה לי מקרה כזה עם מי שהיה לו צריך במסגרת העבודה שלו לשלוח דחוף חומרי וידאו עיתונאים מצולמים של כמה עשרות TB לארה''ב, שהיו צריכים להגיע לשרתים במערכת שם עוד באותו היום והיה לו בבית חיבור של 1G ביתי של פרטנר והוא גילה שבחיבור זה ייקח לו... שנים רבות לשלוח את מה שהיה צריך להיות כבר באותו היום בחו''ל.
סידרתי לו אפשרות להגיע עם המחשב הנייד שלו לאחד ה DATA CENTERS בישראל ומשם הוא שלח את כל החומר זה תוך כמה שעות בודדות עם חיבור של 40GBPS ישירות מהמחשב הנייד שלו. רק מה, מחיר ביקור של כמה שעות אלה בשביל שימוש בחיבור זה עלה לו כמו מה כל מה שכל הלקוחות הביתיים של כל בניין רב קומות שהוא גר בו משלמים ביחד במשך מספר שנים לפרטנר.
זו הסיבה שהחברות תשתית בישראל לא ינסו במו ידיהם להרוס לעצמם את הפרנסה ואת ההכנסות גם בשנים הבאות ולספק ללקוחות בפרטיים חיבורים מהירים יותר במחירים שלקוח ביתי יכול לשלם על חיבור אינטרנט. וזה למרות שבחו''ל עוד בשנת 2007 היתה כבר סבתה בת 75 שכבר שהיה לה בבית שלה בכפר נידח בשוודיה חיבור אינטרנט של 40GBPS :
75-year-old has world's fastest private internet connection
Let me show you my grandchildren at 40Gb/s
https://www.theregister.com/2007/07/12/ ... onnection/

ובקשר לגבי החיבור "החדש" בין הוט ו ibc בנושא, על כך מדובר כבר זמן רב אחרי ש IBC קרסה, למשל כאן בשנה שעברה:
הוט נכנסת לשותפות עם חברת החשמל וסלקום במיזם הסיבים IBC
https://www.ynet.co.il/economy/article/ryPVuQa4P
רק מה, אין בזה שום בשורה, בגלל ל IBC לא היתה פריסה מעבר לשני אחוז מסך של כל מהדינה. כך שלזה אין שום חשיבות כלל.

ובקשר למגבלת מהירות על סיב אופטי. הסיב עצמו לא מוגבל למהירות, כמו שגם לא זוגות נחושת לא מוגבלים למהירות ולא כבלים קואקסיאליים ולא חיבורים אלחוטיים. סיב אופטי מוגבל לדברים אחרים, כמו למשל להיענות ספקטרלית, לניחות בתלות במרחק, לעיוותים של התווך וכו'. ונתונים אלה משתפרים במשך שנים ולמשל סיבים אופטיים שהשתמשתי בהם בשנות התשעים שונים לגמרי ממה שאני משתמש בהם היום. גם המגבלות של ציוד המיתוג, ניתוב וגם המגברים ומשחזרי אות של סיבים אופטיים מתפתחים במשך שנים, גם מבחינת שימוש במודולצייות מורכבות יותר, גם מבחינת שימוש במגברים עם נתונים ממתקדמים יותר וכו'. וזו גם הסיבה שאם בשנות התשעים היתי מתכנן חיבורים אופטיים של כמה GBPS, אז היום יש לי כבר חיבורים שכוללים עשרות ערוצים של 400GBPS כל אחד וזה על גיד בודד של סיב אופטי שכולל בתוכו מאות גידים כאלה. גם המשחזרי אות היום אני יכול לפזר על הסיב במרחקים של יותר מ 250 קילומטרים אחד מהשני. כמובן שגם כל העבודה עם הסיבים צריכה להיות הרבה יותר איכותית היום. למשל ברוב הסיבים שאני מזמין מבזק בין שני אתרים, אחרי שאני מקבל את ה reflectogram ממכשיר OTDR שאני משתמש בו, אני שולח את בזק לעבור על מספר ריתוכים של הסיב במקומות שונים שלו לפני שאני יכול בכלל להשתמש בו, אחרת הייתי מקבל שגיאות וניתוקים על סיב זה, אם בכלל ה LINK היה נוצר.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

אכן מצב דפוק בארץ
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

סתם שאלה - איך ההוא עם הנייד שרצה להעביר TB הצליח להתחבר ב 40GBS?
צריך כרטיס רשת מיוחד למהירות מעל 1G.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

י א כתב: 21 ינואר 2021, 12:46 סתם שאלה - איך ההוא עם הנייד שרצה להעביר TB הצליח להתחבר ב 40GBS?
צריך כרטיס רשת מיוחד למהירות מעל 1G.
כמובן שצריך כרטיס רשת מתאים ואני ציידתי אותו עם כרטיס רשת כזה:
תמונה
https://www.atto.com/products/thunderbo ... Q-3402-D00
וכרטיס רשת חיצוני זה מתחבר למחשב נייד דרך מחברי thunderbolt ומספק שני פורטים QSFP+ של 40GB כל אחד ולפורטים אלה כבר ניתן לחבר מודול QSFP+ לפי הצורך של אורך גל ומרחק של הסיב שנדרש לחבר. למשל כאלה:
תמונה
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

יפה.

נראה לי בשנה הבאה אני יתחיל בשידרוג הרשת אצלי למהירויות עד 10 ג
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

כאחד שמשתמש גם בבית ברשת של 10G עוד משנת 2006 אני יכול להמליץ לך על כך שאת השדרוג אתה צריך להתחיל מכל התשתיות רשת פסיביות בבית, אחרת זה יהיה מיותר ולא שמיש.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

אתה מתכוון לכבילה?
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

מה תגיד על הפירסום הזה?
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

י א כתב: 21 ינואר 2021, 19:52 אתה מתכוון לכבילה?
אני מתכוון לכבילה שמגיעה לארון תקשורת דירתי וכוללת מספר נקודות נדרש לכל הצרכים, כמו למשל בדרך כלל בסלון משתמשים בכשישה נקודות רשת, בחדר עבודה עוד שישה, אחת לאינטרקום, מספק נקודות למצלמות, אם מתכננים בהמשך, נקודות תקשורת לחיבור נקודות גישה אלחוטיות במקומות נדרשים וכו'. כמו כן, אני מתכוון גם לשקעים, לארון תקשורת תקני בגודל מתאים שיותקן בחדר שרות בכדי שהמאווררים שלו לא ירעישו, ל patch panel, למספר צינורות תקשורת מתוך הדירה מארון תקשורת דירתי החוצה, לנקודות חיבור של תשתיות של ספקים, כמו בזק, כבלים, ובעתיד תשתיות נוספות.
שלח תגובה