בעיית קליטת סלולר במרתף

מדור לדיונים על כל הנושאים הקשורים בתקשורת באופן כללי, ספקי אינטרנט קווי וסלולרי, LTE, 4G ו 5G, VDSL, כבלים, סיבים אופטיים וטלפונים חכמים ומחשבים
שלח תגובה
aharon33
חבר פורום
חבר פורום

בעיית קליטת סלולר במרתף

שליחה על ידי aharon33 »

חיפשתי פתרון זול ונוח, פחות קרינה. לא רואה כלום, יתכן אני מפספס..
יש לנו חניון גדול (300 מקומות חנייה), תת קרקעי 3 קומות מטה, שם אין קליטה סלולר, כשנכנסים באוטו לחניה, השיחה נותקה.
מישהו אמר שאפשר להכניס WIFI וניתן לשוחח דרך האינטרנט דרך אפליקציה Bphone
ביררתי עם בזק והם אמרו לא ניתן לבצע בחניון..
השאלה מה עושים? אם ידוע לכם משהו חדש? אל תגידו לי שחייבים להתקין רפיטר,
כי השכנים מתנגדים בגלל קרינה..

אשמח לשמוע את העצה טובה ומעשית ,
אהרון33
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

Re: בעיית קליטת סלולר במרתף

שליחה על ידי גלובל »

יש פה בפורום שרשור שהעלתי בזמנו את הנושא הזה וכיצד טפלתי בו עם רפיטר אצלי בבית ...אתה מוזמן לקרוא .
viewtopic.php?f=1&t=50138

אתה צריך להסביר לשכנים שלך שאני מניח שהם רובם חסרי ידע טכני , שהמצב כיום יותר "מקרין " כי הניידים שלהם מחפשים
כל הזמן רשת ולכן מעלים את רמת הספק השידור ו"מקרינים" חזק יותר , ואילו אם יהיה רפיטר עוצמת השידור תקטן
הרפיטר עצמו אינו מקרין ורק מגביר את האותו הסלולרים ממיקום שיש קליטה למיקום הבעייתי במרתף ,

אם השכנים שלך "דבילים " ( במובן שהם לא מבינים טכנית אבל מתעקשים מפחד הלא ידוע ) וזה למעשה כמו רוב האנשים
שאוהבים להגיד ולנפנף ב "קרינה " מבלי להבין מה ההבדל בין קרינה מייננת לבן קרינה אלקטרומגנטית ,
ושאינו מבין שהטלפון הסלולרי שהוא מחזיק ביד צמוד לראשו מקרין פי-10 מכל רפיטר שקיים , וכל טלפון אלחוטי בייתי DECT
מקרין פי 100 יותר מכל רפיטר ...אבל זה לא חשוב העיקר להתנגד ללא ידוע .כמו כן מצחיק שאנשים חושבים שרשת WiFi שמשדרת בתדר 2.4 גיגה גבוה יותר מרשת סלולרית זה בסדר זה לא מקרין ורפיטר כן מקרין... להראות עד כמה בורות טכנית יש בציבור בכל מה שקשור לנושא.

אז אם זה המצב אצלך בבניין ...עדיף לך לא לנסות לחנך את העם ורד מהנושא ...או שתביא מהנדס שיסביר וישכנע .

בהצלחה
ofir_men
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: בעיית קליטת סלולר במרתף

שליחה על ידי ofir_men »

שלום אהרון

נתחיל מהשורה התחתונה, לדעתי לא משתלם לעשות כלום במקרה הנ"ל. עלות מול תועלת לא כדאית.
בחניון אתה נמצא דקה שתיים גג, בשביל זה להתקין מערכת כלשהיא, אקטיבית פאסיבית משדרת יותר או פחות לדעתי ממש לא כדאי. רק עלות הפריסה לשלוש קומות מרתף בכבלים איכותיים למרחק שכזה ולא לדבר על אנטנות קליטה שידור עלות מתקין וכו'.

בנוסף כמו שגלובל אמר, חוסר ידע והבנה בתחום הטכני בנוסף לפחד של אנשים מהמילה קרינה רק מוסיף לכאב הראש וחוסר כדאיות לפתרון כלשהו.
זה רעיון יפה בתיאוריה אבל אני הייתי מוותר, תמתין עד לסיום השיחה מחוץ לחניות או תתאפק עד שתצא ממנו.

דבר אחרון, גלובל. צדקת ברוב הדברים שכתבת (בייחוד בקטע של הידע והפחד מקרינה), רק בנוגע לשידור של ניידים, הם באמת משדרים הכי חזק בתנאי קליטה קשים (מרחק גדול מהאנטנה אז גם איכות השיחה יורדת) אבל ברגע שהשיחה מתנתקת והטלפון מחפש רשת, הוא מפסיק לשדר לחלוטין עד שלא מוצא מחדש רשת שכזו. ללא קליטה של רשת שום טלפון נייד לא ישדר מאחר ובתהליך הקליטה יש הודעות וסינכרון מתי ובאיזו עוצמה מותר לנייד לשדר.

אופיר
שלח תגובה