מכשיר מומלץ לבדיקת שידורי עידן ולווין

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
or686
חבר פורום
חבר פורום

מכשיר מומלץ לבדיקת שידורי עידן ולווין

שליחה על ידי or686 »

היי,

מעוניין לקבל עצה לרכישת מכשיר לשימוש בעבודה כטכנאי לבדיקת שידורי עידן+, בשוק ישנו הרובר שעלותו כמה אלפי ש"ח... לעומת SATLINK WS-6895
בפחות מ1000ש"ח בקישור:
https://www.aliexpress.com/item/Genuine ... 67441.html
השאלה: האם הסיני יכול לתת אינידיקציה מספיק טוב/ איכותית? והאם הוא יכול לשמש גם לכיוון צלחת לווין?

תודה מראש
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

Re: מכשיר מומלץ לבדיקת שידורי עידן ולווין

שליחה על ידי Sys_Admin »

אנסה לתת כמה מהתשובות לשאלות שנשאלו. המכשיר המדובר לא תומך כלל בתחומי תדרים ובתקני שידור שנדרשים לקליטה של שידורי לוויין. בקשר לשימוש בו לצורך של בדיקה של שידורי עידן פלוס, אז האינדיקציה היחידה שהוא יכול לספק, זה, האם קיימת קליטה או לא. מדובר במכשיר שהוא סוג של מקלט DVB-T2 קטן עם מסך מובנה. למרות שסינים רושמים במפרט שיש לו אפשרות של ספקטרום אנלייזר ובדיקה של יחס אות לרעש, הבדיקות אלו במכשיר מסוג זה הן לא אמינות ולא משקפות את המצב האמתי, אלה את הסימולציה ( הדמיה ) של בדיקות אלו.
המכשירים שמשמים לאבחון הבעיות ופתרונם ( להתקנת מערכות של אנטנות ) בתחום של קליטת שידורי טלוויזיה מלוויין ומהשידור קרקעי העלות שלהם היא לא אלפי שקלים, אלה עשרות אלפי שקלים. בתחום זה נמצאות כמה חברות ותיקות שמייצרות צב''ד לאנשי מקצוע ולחובבים בתחום. למשל אני משתמש במכשיר זה:
http://www.promaxelectronics.com/ing/pr ... 4k-decoder
גם כל אנשי מקצוע שאני הייתי צריך לצייד אותם בצב''ד גם משתמשים באותו המכשיר וכולם מרוצים מכל ההיבטים שבו, כמו גמישות תפעולית שלו, דיוק ומבחר הבדיקות ומדידות, רזולוצייה ספקטרלית וכושר ההפרדה שלה, תחום התדרים שהוא מכסה, זיהוי אוטומטי של השידור ונעילה על הנתוני שידור ואפנון וכו'. המכשיר גם מגיעה עם מבנה מוקשח ועמיד ביותר, כך שיותר קשה לשבור אותו.
storm
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי storm »

עלה 46 ש"ח כולל משלוח בארה"ב...
או שהם טעו או שאני לא יודע...
אני הזמנתי את זה
http://www.digisat.org/promax-ranger-neo-4
תמונה של ההזמנה
https://ibb.co/hsz59e
תמונה
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

שליחה על ידי גלובל »

תגיד אתה עושה צחוק ? השאלה ממי מעצמך ?
אתה באמת חושב שקנית מכשיר כזה ב 0$ ורק דמי משלוח 11.67$ ??? מה לא ברור לך שזה סוג של טעות ?
גבו ממך עבור דמי משלוח ללא מכשיר ...ישלחו לך 0 ? אני במקומך לא הייתי מצפה לקבל כלום כנראה זרקת כרגע 46 ש"ח לפח

מבדיקה מהירה שעשיתי ...רוב האתרים לא מפרסמים את המחיר של המכשיר הזה רק לאחר רישום והזדהות תוכל לקבל הצעת מחיר ,
אבל מצאתי במקום אחד מחיר של 8895 פאונד בריטי שזה כ- 11,500 דולר אמריקאי ....
ראיתי מס' דגמים גם זולים יותר יש הבדלים בפיצ'רים ובתכונות והמחיר משתנה לפי הדגם ,

הנה פה הלינק -
http://www.pulsat.com/products/Promax-R ... lyser.html

ברור שזה מכשיר מקצועי ויקר לטכנאים או מתקינים עצמאיים של צלחות ואנטנות ...יותר מתאים לטכנאים של חברה מסודרת ומקצועית ,
or686
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי or686 »

SYS וSTORM תודה על התשובה.
למעשה מה שאני צריך זה מכשיר שנותן אינידיקציה על CNR/BER/איכות הקליטה וכו' לקליטת שידורי עידן+ שמחברים אליו אנטנה פעילה ותו לא, כך שלהוציא עשרות אלפי ש"ח פחות רלוונטי עבורי B) ... השאלה איך ניתן לדעת אם המכשיר ששמתי בקישור נותן נתונים מדויקים שקרובים למציאות?...
storm
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי storm »

or686 כתב: 31 אוגוסט 2018, 19:19 SYS וSTORM תודה על התשובה.
למעשה מה שאני צריך זה מכשיר שנותן אינידיקציה על CNR/BER/איכות הקליטה וכו' לקליטת שידורי עידן+ שמחברים אליו אנטנה פעילה ותו לא, כך שלהוציא עשרות אלפי ש"ח פחות רלוונטי עבורי B) ... השאלה איך ניתן לדעת אם המכשיר ששמתי בקישור נותן נתונים מדויקים שקרובים למציאות?...
נכנסתי להסתכל על העלות, לראות כמה המכשיר עולה, ובלינק ששלחתי העלות הינה 46 ש"ח בלבד, יותר זול מהמכשיר שאתה רוצה להזמין.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

הנתונים של יחס אות לרעש ויחס של שגיאות לכמות הביטים שנקלטו, במכשיר שקישרת בתחילת השירשור, כמו שכבר כתבתי לפני זה לא מייצגים כלום, בגלל שמדובר על סימולצייה של נתונים אלו, בידיוק כמו שקורה במקלט DVB רגיל, ( מה שמכונה נתון לא מדוד, אלה משוערך ). כל מה שמוצג שם זה BER אחרי מנגנון ה LDPC, ודבר זה לא יכול לסיעה לכלום. בשביל שניתן יהיה לדגום את הנתונים האמתיים של BER \ SNR וכו' נדרש רכיב A2D יעודי במכשיר שקיים בצב''ד אמיתי ולא קיים במכשירים מהסוג זה. רכיב זה כבר הייה מייקר את המכשיר זה למחיר של כמה אלפי דולרים.
גם בצב''דים, כמו גם בדברים אחרים בחיים אין קיצורי דרך וארוחות חינם. מכשיר זה יכול לשמש רק לצורך בדיקה, האם נללט שידור או לא ולא יכול לזהות את הבעיות או, אם מדובר על קליטה על סף שבמידה ומשהוא ישתנה טיפה, היא כבר תיעלם לגמרי. כמובן שמכשיר זה לא יכול לזהות לא מקורות הפרעה או החזרות, דבר שנדרש לצורך בדיקה או התקנה של מערכות אנטנה קרקעית וקיים בכל צב''ד מינימלי לנושא זה.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

storm כתב: 31 אוגוסט 2018, 20:06
נכנסתי להסתכל על העלות, לראות כמה המכשיר עולה, ובלינק ששלחתי העלות הינה 46 ש"ח בלבד, יותר זול מהמכשיר שאתה רוצה להזמין.
לא יודע מה ואיך חיפשת, אבל למשל בחנות זו קיים מחיר מוגדר ליחידה בסיסית של מכשיר זה. מעבר לזה, כמובן בגלל שמדובר על מכשיר מודולרי, ניתן להוסיף מודולי חומרה נוספים לפי הצורך ( כמו הרחבת כיסוי של תחום התדרים שנדגם וכו' ), כפי שנהוג בתחום.
storm
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי storm »

Sys_Admin כתב: 31 אוגוסט 2018, 20:40 לא יודע מה ואיך חיפשת, אבל למשל בחנות זו קיים מחיר מוגדר ליחידה בסיסית של מכשיר זה. מעבר לזה, כמובן בגלל שמדובר על מכשיר מודולרי, ניתן להוסיף מודולי חומרה נוספים לפי הצורך ( כמו הרחבת כיסוי של תחום התדרים שנדגם וכו' ), כפי שנהוג בתחום.
מה מעניין מה יגיע תמורת 46 ש"ח :)
sat
תותח על
תותח על

שליחה על ידי sat »

היום בעידן החדש, רואים טלויזיה דרך שרת אינטרנט IPTV.
לא צלחת, לא עינית, לא קדיחות, לא כיווני צלחת, לא לעלות ולרדת מהגג, לא ממיר, רק כבל רשת והתחברות לשרת IPTV זה הכל
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

שליחה על ידי הטכנאי קרמר »

ימות המשיח בדרך. חוזרים להתקנת אנטנות משנות ה80 . חבל שמכרתי את הרכב המסחרי שלי
חלומות באספניה . לי יש מד שדה אנלוגי עם מחט . הוא מציין את העוצמה בDB מעבר לזה לא צריך כלום . כי אם הביטים. או המיתים . או יחס אות לרעש לא טוב . אין לנו שליטה על זה . אנחנו לא בונים משדרים . שיוכולים לשנות משהוא בקליטה מילבד עוצמה . אז חבל על הכסף
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

שליחה על ידי י א »

זה לא לגמרי נכון. יש היום הרבה הפרעות שיכולות לבוא ממקורות שונים כמו סלולר ואפשר להוסיף פילטר מתאים.
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

י א כתב: 02 ספטמבר 2018, 13:14 זה לא לגמרי נכון. יש היום הרבה הפרעות שיכולות לבוא ממקורות שונים כמו סלולר ואפשר להוסיף פילטר מתאים.
מה שייך הפילטר . למד שדה . איזה פילטרים אדוני מכיר להפרעות . תן לינק שאקנה כמה כאלה .
טכנאי טוב מחזיק כמה פילטרים במלאי . ולא כאשר צריך רץ להזמין באי ביי
אני לא מכיר אף פילטר . מילבד מה שהייה בונה פנורמה ז"ל . כאשר הייתי מזמין לתדר מסויים . וזה הייה עוזר לפעמים
ואיזה סוגי הפרעות אדוני מכיר ?
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

שליחה על ידי י א »

יש בהחלט פיךטרים לסינון רשתות דור 4 של הסלולר שידועות שגורמות הפרעה לשידור DVB-T/T2
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

אני לא מכיר אף פילטר . מילבד מה שהייה בונה פנורמה ז"ל
זאת הבעיה ...אדוני לא מכיר הרבה דברים מלבד עולמו הצר מימי פנורמה ( יהיה זכרו ברוך ) ,

יש מכשירים טובים רבים כמו Promax ובזמנו השתמשנו הרבה ב Unahom אלו מתאימים למתקינים מקצועיים ,
אבל גם יצא לי לעבוד עם מכשירים רציניים יותר של Rohde & Schwarz ושל Tektronix ,
גם של Agilent ושל Anritsu ,ציוד שכלל גם ספקטרום אנלייזר מרחוק ב IP ....ציוד חובה בתחנות קרקע לווייניות ,

פעם היו בארץ חברות התקנה רציניות שציידו את המתקינים בצב"ד סביר וטוב ,
היום בקושי לטכנאים של YES יש מכשיר קטן ( ביקשתי מטכנאי שירות שיבדוק BER
הוא לא ממש שמח לעשות את זה ...אולי לא יודע איך :blink: )

רוב המתקינים שנשארו בכלל לא מכירים שיטות עבודה נכונות עם ספקטרום אנלייזר
בדיקת עוצמת שדה , בדיקת BER , בדיקות של הפרעות ושימוש במסננות ,
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

י א כתב: 02 ספטמבר 2018, 15:41 יש בהחלט פיךטרים לסינון רשתות דור 4 של הסלולר שידועות שגורמות הפרעה לשידור DVB-T/T2
אתה מתאמץ לחינם. קרמר לא מבין אפילו את הדברים הפשוטים כאלה שהיו קיימים עוד בשנות השמונים בתקופה של שידורים אנלוגיים, למשל דברים כמו שאם קיים אות חזק מספיק בכניסה לאנטנה, אות כמו מ LTE או UMTS למשל, אז הוא יוצר אינטרמודולציות ומשבש את אות של DVB-T שאנו רוצים לקלוט והמסנן שמסנן את התחום שמעל ה DVB-T פותר את הבעיה זו. וללא הצב''ד המתאים לא ניתן כמובן לזהות לא את המקור ההפרעה ולא להתמודד אתה. על דברים כאלה כמו זה שהים מדידה של DB לא נותנת כלום הוא אפילו לא מצליח לחשוב. ועל הצורך של במדידות הנדרשות היום בהתקנת אנטנה לקליטה קרקעית של DVB-T2 SFN, מדידות של MER ושל ECHO ( החזרות ) הוא אפילו לא שמע.
מצורף הסבר פשוט בנושא של MER מול SNR
https://cdn.rohde-schwarz.com/pws/dl_do ... nr-mer.pdf
והסבר עוד יותר פשוט עם הרבה תמונות על הצורך במדידת Dynamic echoes analysis:
http://www.promaxelectronics.com/ing/ne ... s-analysis
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

Sys_Admin כתב: 02 ספטמבר 2018, 16:24
י א כתב: 02 ספטמבר 2018, 15:41 יש בהחלט פיךטרים לסינון רשתות דור 4 של הסלולר שידועות שגורמות הפרעה לשידור DVB-T/T2
אתה מתאמץ לחינם. קרמר לא מבין אפילו את הדברים הפשוטים כאלה שהיו קיימים עוד בשנות השמונים בתקופה של שידורים אנלוגיים, למשל דברים כמו שאם קיים אות חזק מספיק בכניסה לאנטנה, אות כמו מ LTE או UMTS למשל, אז הוא יוצר אינטרמודולציות ומשבש את אות של DVB-T שאנו רוצים לקלוט והמסנן שמסנן את התחום שמעל ה DVB-T פותר את הבעיה זו. וללא הצב''ד המתאים לא ניתן כמובן לזהות לא את המקור ההפרעה ולא להתמודד אתה. על דברים כאלה כמו זה שהים מדידה של DB לא נותנת כלום הוא אפילו לא מצליח לחשוב. ועל הצורך של במדידות הנדרשות היום בהתקנת אנטנה לקליטה קרקעית של DVB-T2 SFN, מדידות של MER ושל ECHO ( החזרות ) הוא אפילו לא שמע.
מצורף הסבר פשוט בנושא של MER מול SNR
https://cdn.rohde-schwarz.com/pws/dl_do ... nr-mer.pdf
והסבר עוד יותר פשוט עם הרבה תמונות על הצורך במדידת Dynamic echoes analysis:
http://www.promaxelectronics.com/ing/ne ... s-analysis
באמת הסבר מעניין . ימות התקנות האנטנה חוזרים בגדול . ספרי דפי זהב חוזרים . הייתי מפרסם בכול סיפרי דפי זהב . תחת שמות בדויים של רחובות . היו מחייגים למיספר 1800 והייתי חורש את הארץ .
טכנולוגיה לא מעניין אותי. מעניין אותי איך עושים יותר כסף . וזה חשוב
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

גלובל כתב: 02 ספטמבר 2018, 16:12
אני לא מכיר אף פילטר . מילבד מה שהייה בונה פנורמה ז"ל
זאת הבעיה ...אדוני לא מכיר הרבה דברים מלבד עולמו הצר מימי פנורמה ( יהיה זכרו ברוך ) ,

יש מכשירים טובים רבים כמו Promax ובזמנו השתמשנו הרבה ב Unahom אלו מתאימים למתקינים מקצועיים ,
אבל גם יצא לי לעבוד עם מכשירים רציניים יותר של Rohde & Schwarz ושל Tektronix ,
גם של Agilent ושל Anritsu ,ציוד שכלל גם ספקטרום אנלייזר מרחוק ב IP ....ציוד חובה בתחנות קרקע לווייניות ,

פעם היו בארץ חברות התקנה רציניות שציידו את המתקינים בצב"ד סביר וטוב ,
היום בקושי לטכנאים של YES יש מכשיר קטן ( ביקשתי מטכנאי שירות שיבדוק BER
הוא לא ממש שמח לעשות את זה ...אולי לא יודע איך :blink: )

רוב המתקינים שנשארו בכלל לא מכירים שיטות עבודה נכונות עם ספקטרום אנלייזר
בדיקת עוצמת שדה , בדיקת BER , בדיקות של הפרעות ושימוש במסננות ,
מר גלובל . אני לא מכיר כי זה לא נותן לי כלום הידע הזה . ענף ההתקנות מת . אז בישביל מה לילמוד ולהשקיע בציוד .
בשנות ה80-90 בשיא האנטנות. הייה לי מד שדה טלויזיוני . וכיוונתי טוב את האנטנות ירדן לבנון UHF . היום זה היסטוריה . אני אוהב להשקיע בציוד שיוצא מיזה $$$ סתם לילמוד זה ברכה לבטלה
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

טוב הבנתי ....לא צריך לכתוב פעמיים . :D
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר