DAB

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
שלח תגובה
thestalker
תותח על
תותח על
Been thanked: 5 פעמים

DAB

שליחה על ידי thestalker »

תמונה
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
יש לי 1.8 ממונעת מ30W עד 42E
ממיר עם מנוי חוקי ל CSAT
DREAMBOX 7080 HD 2X DVBS2 1X DVBT
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

Re: DAB

שליחה על ידי י א »

ימים טובים.. הלוואי
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

שליחה על ידי גלובל »

בפגישה שהייתה לי לאחרונה עם מנהל ההנדסה של תאגיד השידור -כאן , נאמר לי שהם מכוונים להיות ולמעשה כבר הם ארגון השידור הגדול בישראל ,
עם שידור קבוע של - 3 ערוצי טלוויזיה , 9 תחנות רדיו , שידורי סטרימינג בדיגיטל כולל אפליקציית מובייל , אתרי אינטרנט , פודקאסטים , ועוד ...
ושידור היסטורי ראשוני בישראל ב 4K של המונדיאל ..., אם לא יפריעו להם ולא יזכירו להם כל רגע את התקציב הציבורי שמניע את כל האופרציה הזאת
נקווה שהשידור הציבורי בארץ יתחזק וישתרש , שידור כזה ממש נחוץ לצד השידורים המסחריים שלא תמיד איכותיים .

נקווה שגם כל השידורי רדיו שהזכרתי לעיל יעלו לפלטפורמת שידור של DAB ....הרי ברור שרק גוף ציבורי ישאף להשוות את הפער הטכנולוגי
כי תחנות הרדיו האיזורי הפרטיות בטח לא ירצו להשקיע או להרגיז מישהו בבקשות מסוג זה ,
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

לא לשכוח שאין היום לאף אחד ציוד קליטה מתאים ולא ברור האם איכות השידור בסטרימינג שיש לכול התחנות היום יהיה איכותי יותר או פחות מאשר dab.

אז באמת שנראה לי שזה פרויקט שאיבד את זמנו
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

שליחה על ידי גלובל »

אם מסתכלים קדימה כמה שנים מהיום כשתכנס לארץ רשת סלולרית דור 5 אז באמת לא יהיה צורך ב DAB אם התשתית לא הוקמה עד כה ,
שכן לכל סמארטפון דור 5 תהיה יכולת להיות מקלט רדיו באיכות היי-פיי , ואפליקציות רדיו ברכב יהיו תחליף הולם לרדיו DAB לרכב .

כבר כיום ברשתות דור 4/4.5 הקיימות סטרימינג של רדיו הוא באיכות לא רעה בכלל , אולי לא מתקרב לDAB ואולי לא מכסה את כל הארץ
אבל כמו שהעתיד של הטלויזיה לעבור לאינטרנט אין ספק שגם רדיו דיגיטלי יעבור .

אז צודק י.א. ....נראה ש DAB בישראל זה קצת רכבת שכבר יצאה מהתחנה , נמתין לרכבת דור 5 ....
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

שליחה על ידי הטכנאי קרמר »

דיברו על זה ליפני מס' שנים . ובנתיים זה רק על בנייר. אני מאמין שהנכדים שלי . יקלטו את זה ברכבם. כי בבית יש להם הוט אז לא צריך את זה . יש מיבחר עצום של תחנות רדיו . וגם באינטרנט יש ים של ערוצים . ב איכות לא רעה . כך להשקיע מיליונים סתם לפי דעתי זה מוגזם
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

שליחה על ידי Sys_Admin »

thestalker כתב: 20 אוגוסט 2018, 11:28תמונה
לא עברנו את זה כבר מספיק פעמים?
viewtopic.php?f=1&t=51701
ועוד הפעם
viewtopic.php?f=1&t=51362&p=315015#p315015
בידיוק כמו שכבר כתבת לפני שנה: "הבטחתי עדכונים אז ככה
מייד אחרי הפגרה הקרוב יתקיים דיון בנושא ואני מוזמן אליו
מקווה שבקרוב יהיה לנו שידור דיגיטלי בארץ"

הפגרה נגמר? איך הייה הדיון בנושא ומה שלומו של אותו כבל?
פשוט די מיותר לטחון את אותן מיים שוב ושוב.

גלובל כתב: 20 אוגוסט 2018, 13:37 בפגישה שהייתה לי לאחרונה עם מנהל ההנדסה של תאגיד השידור -כאן , נאמר לי שהם מכוונים להיות ולמעשה כבר הם ארגון השידור הגדול בישראל ,
עם שידור קבוע של - 3 ערוצי טלוויזיה , 9 תחנות רדיו , שידורי סטרימינג בדיגיטל כולל אפליקציית מובייל , אתרי אינטרנט , פודקאסטים , ועוד ...
ושידור היסטורי ראשוני בישראל ב 4K של המונדיאל ..., אם לא יפריעו להם ולא יזכירו להם כל רגע את התקציב הציבורי שמניע את כל האופרציה הזאת
נקווה שהשידור הציבורי בארץ יתחזק וישתרש , שידור כזה ממש נחוץ לצד השידורים המסחריים שלא תמיד איכותיים .

נקווה שגם כל השידורי רדיו שהזכרתי לעיל יעלו לפלטפורמת שידור של DAB ....הרי ברור שרק גוף ציבורי ישאף להשוות את הפער הטכנולוגי
כי תחנות הרדיו האיזורי הפרטיות בטח לא ירצו להשקיע או להרגיז מישהו בבקשות מסוג זה ,
היום לתאגיד השידור כאן אין אפשרות לשדר בצורה עצאית אף לא ערוץ טלוויזיה אחד, כי שידורים אלה מופצים על ידי בזק במסגרת הפרויקט של עידן פלוס המתפרק, שלא מתוקצב ושכל הגורמים הרלוונטיים כבר מזמן די התייאשו ממנו לפני שנים רבות ונותנים לו לגווע לאיטו. גם לתאגיד המדובר אין אפשרות להפצה של שידורי רדיו בצורה עצמאית, אפילו לא בצורה אנלוגית כ FM, בגלל שמי שמבצע את זה, זה גם בזק עוד עם אותו הציוד העתיק ששימש את קול ישראל במשך עשרות רבות של שנים והיום מתאם רק כמוצג מוזאוני. על נושא של אינטרנט אני כבר לא מדבר. אפילו נושא של תמסורת לא קיים כלל בתאגיד השידור וגם בזה הם תלויים לגמרי בחסדיהם של בזק.

מדי פעם תאגיד השידור מפרסם מכרז לפהצה של שידור כלשהוא, מכרז שכמובן שלא יוצא כלום ממנו, כי גם לא הוקצה לו שום תיקצוב מתאים וגם לא עומד מאחוריו שום דבר. מכרזים כאלה פורסמו לפני שנה להפצה של שידורי רדיו FM וגם אחרי זה להפצה של שידורים דרך אינטרנט. מיותר לציין, שהיום כבר אף גוף רציני שיכל להשתתף במכרזים כאלה כבר אפילו לא ניגש עליהם, כי לא רוצה לבזבז לא זמן ולא את הכסף.

על שידורי DAB בהקשר של כאן בכלל אפשר שלא לדבר, בגלל שאין להם אפילו רכיב אחד מהרבים הנדרשים למתכון זה, מבלי כבר לדבר על התקציב שנדרש לנושא זה.

ובקשר לשידורי רדיו IP שלהם, בידיוק כרגע בדקתי מה כמות של המאזינים שלהם למשל לרשת ב' ומתסבר שיש להם מספר עגול של מאזינים לשידורים אלו.
עלי שביט
אחלה חבר
אחלה חבר
Been thanked: 3 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי עלי שביט »

כל תגובה להאשמות הביקורת המוטחת על כל מה שזז בתחום התקשורת המקומית רצוי שיהיה מלווה באמירה קונסטרוקטיבית ולא בלעג בוז ואמירות שלא מבוססות. זה לא תורם כלום וגם מסלף במקרים רבים את המציאות. המבין יבין.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

כאחד שעוסק ביום יום בתחומים רבים של התקשורת נתונים, RF, ולוויינים, כולל ההיבטים התכנוניים והפיתוחיים שבה, בנוסף להיבטים היישומיים וזה במשך של מספר עשורים כבר, וזה בניגוד לכאלה שלא קשורים כלל לתחום התקשורת כלשהו. והמבין יבין. אני יכול לתת אמירה קונסטרוקטיבית והיא, לקחת יותר בקלות ולא ישר להאמין לכל מני הודעות לעיתונות ולהכרזות PR שכבר נטחנו עד דק ומוחזרו במשך שנים רבות, בגלל שגם מי שמכריז אותן לא תמיד מבין על מה הוא מדבר ולרוב גם לא מתכוון לכלום ובונה על הזיכרון הקצר של הקוראים או על זה שכבר בעוד שנה אפשר יהיה למכור להם את אותן הסיפורים מחדש. את זה כבר לא פעם הדגמתי גם כאן במשך שנים בנושאים שונים. וכמו שנעמר: מיחזור זה רווח נקי.
DAVID L
חבר ותיק
חבר ותיק

שליחה על ידי DAVID L »

גלובל כתב: 20 אוגוסט 2018, 13:37 בפגישה שהייתה לי לאחרונה עם מנהל ההנדסה של תאגיד השידור -כאן , נאמר לי שהם מכוונים להיות ולמעשה כבר הם ארגון השידור הגדול בישראל ,

מבחינתי תאגיד השידור כאן 11 מבחינה טכנולוגית הוא לא מאוד מתקדם,
שפניתי אליהם הם אמרו לי שהם מתחרטים שהם שילמו הרבה מאוד כסף על שבאיכות 4K הם שידרו את המונדיאל ושהם לא מתכוונים להמשיך לשדר בשנים הקרובות בטלוויזיה באיכות 4K, כי הם אומרים שאחרי שידור המונדיאל לפי סקר שהם עשו רוב המשיבים אמרו שלא היה צורך שהשידור יהיה באיכות 4K ושמספיק היה לשדר אותו באיכות FULL HD , אני הוכחתי לתאגיד כאן שהרבה מאוד אנשים קונים מסך איכות 4K
והם אמרו לי שיש הבדל בין כמות גדולה לבין רוב האנשים במדינה, שאלו אותי אם לי יש מסף 4K אמרתי בטלוויזיה לא כי למה שאקנה מסך 4K במחיר יותר יקר מבלי שאני אוכל להמשיך לראות בו הרבה תכנים במחיר מוזל של איכות 4K ?
יש גם מסכי טלוויזיה לא של 4K במחיר יותר זול, אבל במקרה הזה אני זה לא רוב האנשים שאתם תלמדו ממני דוגמא בנושא.
אז כן, אני מאוכזב מתאגיד כאן, ואני כבר לא מאמין שבשנים הקרובות הם ימשיכו לשדר בטלוויזיה תכנים של איכות 4K
ובטח שלדעתי שבשנים הקרובות תגיד השידור כאן לא ישדר רדיו בצורת DAB.
זה נכון שתאגיד השידור כאן הוא ארגון שידור גדול, אבל מבחינה מעשית, הוא מבחינה טכנולוגית הוא לא באמת מאוד מתקדם.
אם אתם חושבים שאני טועה אז תרשמו פה בבקשה מה השידור הבא שתגיד השידור כאן אמר שהוא ישדר באיכות 4K
ואו תאריך משוער שהוא ישדר שידורי רדיו בצורה DAB.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

זה נכון שהמעבר ל 4k גם בעולם לא ממש מתקדם מהר, אבל גם המעבר ל hd היה כך ובתחילה היו מעט ערוצי hd בעולם והדבר התקדם בד בבד עם החלפת מסכים תומכים בציבור. היום העובדה שרוב החברות בעולם ללא ערוצי hd לא ישרדו ורק בארץ לקח להם 10 שנים להכריח את הערוצים המסחריים לעבור ל hd.

כך יהיה גם 4k
thestalker
תותח על
תותח על
Been thanked: 5 פעמים

שליחה על ידי thestalker »

הם ישדרו ב DAB + וזאת רק ב 2020
אין להם עדיין את כל האישורים
יש לי 1.8 ממונעת מ30W עד 42E
ממיר עם מנוי חוקי ל CSAT
DREAMBOX 7080 HD 2X DVBS2 1X DVBT
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

thestalker כתב: 15 מאי 2019, 11:23 הם ישדרו ב DAB + וזאת רק ב 2020
אין להם עדיין את כל האישורים
האישור היחידי שעדיין אין להם לסיפורים האלה, זה רק את האישור החריג לגידול זקן לבדיחה זו. וכך הוא צריך להיראות שהם יקבלו אותו. לפי מקורות זרים, אישור זה תקוע כרגע אצל מש''ק דת של פיקוד העומק.
שלח תגובה