התדר החזק בהוטבירד

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
שלח תגובה
תומר 1
תותח על
תותח על
Been thanked: 3 פעמים

התדר החזק בהוטבירד

שליחה על ידי תומר 1 »

מהו התדר החזק ביותר בשביל לכוון עם ממיר וטלויזיה זה למישהו בחצור הגלילית אחרת הייתי מגיע אליו
נערך לאחרונה על ידי תומר 1 ב 15 אוגוסט 2018, 07:42, נערך פעם 1 בסך הכל.
אני לא מקצועי אבל אני אוהב להגיב, אז קחו את תגובותי בערבון מאד מוגבל
סמל אישי של משתמש
yoramile1
תותח על
תותח על
Has thanked: 6 פעמים
Been thanked: 1 פעם

Re: התדר החזק בהוטבירד

שליחה על ידי yoramile1 »

כל התדרים חזקים
עדיף בלווין הזה לבחור תדר לא חזק ולכוון את הצלחת
אני מתפלא עליך תומר אתה זה שמגדיר את עצמך מתקין הכי מקצועי שיש בארץ שואל שאלה כזאת הפוכה.
"Samsung QE55Q80T 4K QLED 55
philips LED TV 40" 100Hz 5605h
Zgemma h7s
Vu+ Ultimo 4K
Vu+ Uno HD
TeVii S472 DVB-S2 PCIe
IdanPlus-Astra 4.9E-Eutelsat 9E-Hotbird 13E-Eutelsat 16E-Badr 26E-Hellas 39E-Turksat 42E-Yahsat 52.5E
תומר 1
תותח על
תותח על

שליחה על ידי תומר 1 »

הסתדרתי בפלייסאט רשום העוצמות שידור כאמור לא בשבילי אין לי צלחת לבדוק
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

שליחה על ידי Sys_Admin »

ספר לנו בבקשה היכן "בפלייסאט רשום העוצמות שידור", כי, אם אתה מדמיין שמה שרשום שם בעמודה של FootPrints EIRP(dBW) , זה עוצמות שידור שניתן להשתמש בהן ללא תלות בייחוס של מיקום מוגדר ב FootPrint, אז אתה הולך עוד הפעם לבלבל משהוא שגם כמוך לא מבין על מה מדובר ויסתבך סתם.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
תומר 1
תותח על
תותח על

שליחה על ידי תומר 1 »

אוקיי במידה ועוצמות השידור אינן רלוונטיות אשמח לקבל התדר החזק להוטבירד באמת לא רוצה לבלבל מישהו לחינם
תומר 1
תותח על
תותח על

שליחה על ידי תומר 1 »

הרי בודקים לפי נתוני הקליטה המתאימים לאיזורינו ושם רשום עוצמת הקליטה לאיזורינו אך האמת היא שזה נראה מסובך ולא כל אחד מבין בזה
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

כל אחד שעוסק בתחום הלוויינים יודע לתרגם בקלות את המפת כיסוי של כל אלומת שידור של כל לוויין לנתוני RF רלוונטיים ומשם לקוטר של רפלקטור משוער הנדרש לקליטה באזור נתון לפי אפנון ויחס תיקון שגיאות של תדר נושא נדרש. מדובר על א' ב' של יסודות התקשורת ולא על דבר מסובך. מי שזה נראה לו מסובך, עדיף שיפנה לבן אדם שעוסק בתחום ושהוא יבצע בשבילו את העבודה.
בשביל לכוון אנטנה ללוויין לא נדרש בכל מקרה מכשיר ספקטרום אנלייזר ועזרתו כבר מקבלים את כל התוצאות והנתונים. בכל מקרה ללא מכשיר לא ניתן לכוון בצורה מדויקת את האנטנה ובטח לא את הכיוון של זווית המדויקת של ה FeedHoren לצורך הפרדה סבירה של cross polarization . מן הסתם שלא לא מכוונים את האנטנה עם "ממיר וטלויזיה". :D

צירפתי את אחת המפות כיסוי של הלוויין המדובר, שבה גם ניתן לשער את נתוני RF של קליטה באזורינו. מן הסתם שזה לא דבר חדש, כי מדובר על לוויין שקולטים כאן במשך שנים רבות וגם כמו שכבר כתבתי, את הכיוון בשטח מבצעים עם מכשיר מתאים.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
תומר 1
תותח על
תותח על

שליחה על ידי תומר 1 »

לגבי ממיר וטלויזיה יש ממירים עם 3 פרמטרים שהם יחסית מדויקים יותר . טוב אשלח לו תדר מתאים ממוצע הקליטה הוא 43 DB .אני אישית מעולם לא הסתכלתי במפות אלה .בדרך כלל מכשיר כיוון ללא ספקטרום הוא קשה יותר לכיוון .
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

לא משנה עם יש ממירים עם 3 פרמטרים או יותר, הם לא מתאימים כלל לכיוון של אנטנה ולא ניתן בעזרתם לכוון את מה שנדרש בצורה ההיגיונית. מכשיר כיוון ללא ספקטרום, הוא לא מכשיר כיוון לאנטנת לוויין.
תומר 1
תותח על
תותח על

שליחה על ידי תומר 1 »

אני הצלחתי עם מכשיר כזה בצלחת 80 סנטימטר לקבל סיגנל שהיה מתקבל בצלחת 90 סנטימטר אז ניתן להגיע לתוצאות טובות גם במכשיר פחות מקצועי שקשה יותר לכיוון אם הקליטה יציבה ללא הפרעות סימן שהכיוון טוב חוץ מזה שיש פרמטרים מדויקים אחרים מלבד הספקטרום
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

אם הצלחת עם מכשיר כלשהוא "בצלחת 80 סנטימטר לקבל סיגנל שהיה מתקבל בצלחת 90 סנטימטר", אז או שהאנטנה של 90 סנטימטר זו בכלל לא היתה מכוונת או שעלית כאן על רעיון לסטארט-אפ, של איך לקבל מאנטנה קטנה יותר את האות שנדרש בשבילו אנטנה גדולה יותר. :D
תומר 1
תותח על
תותח על

שליחה על ידי תומר 1 »

הסיגנל שהתקבל מקורו בצלחת המסוימת. כי אף צלחת אחרת לא התקבל סיגנל כזה . הכוונה לצלחת 90 סנטימטר שפעם היו מוכרים בארץ
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

הסיפור הוא די פשוט. אם ניתן עם ספקטרום אנלייזר לכוון אנטנה כלשהיא כך שיתקבל ממנה רמת אות מסויימת ורמת דיוק של הכיוון, אז עם מקלט וטלוויזיה אפשר לבצע רק רמת דיוק של הכיוון כזו שתהייה גרועה יותר ולא הפוך. מדובר כאן על דברים הבסיסיים ביותר.
וכמובן גם שלא ניתן לקבל עם אנטנה בגודל של 80 סנטימטר אות חזק יותר מאשר באנטנה בקוטר של 90 סנטימתר, בהנחה ששני האנטנות האלה תקינות ולא שהאנטנה של 90 סנטימטר פשוט עקומה ולא קולטת כלום. זה כל הסיפור בקצרה.
שלח תגובה