חישוב מעלות צלחת אופסט

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
שלח תגובה
jupiter1
חבר ותיק
חבר ותיק

חישוב מעלות צלחת אופסט

שליחה על ידי jupiter1 »

מנסה לתקן התקנה ישנה. היא כוונה להוטבירד מרכזי, עם עיניות צידיות. מנסה בתור התחלה לקבל קליטה טובה בהוטבירד. הצלחת חוזקה כה חזק שקשה לי להאמין שהמתקין הקודם טעה בכיוון, אבל אני רוצה לוודא את זה. זו צלחת אופסט של טלראן. בחיבור לעמוד יש סימוני זויות על הציר של הצלחת. האם הסקאלה כבר משקללת את זוית האופסט של הצלחת, וצריך להתייחס למספרים של הזוית כמו שהם, או שעדיין יש להפחית 22 מעלות ממה שאני קורא על הסקאלה ?

מול הצלחת עומד לו דוד שמש ישן במרחק מטר וחצי, ממש בקו הראיה, אני מניח שהדוד מסתיר את הצלחת וחבל על הזמן לנסות לסחוט ממנה משהו במיקומה הנוכחי ?
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

Re: חישוב מעלות צלחת אופסט

שליחה על ידי גלובל »

השנתות של הזויות שכתובות על גב הצלחת כבר לוקחות בחשבון את זיוית האופסט ואין צורך להפחית עוד,
הדוד שמש שעומד מול הצלחת לא בהכרח מסתיר את הצלחת כי קו הראיה ללוויין כנראה שעובר מעליו, שהרי היתה לך קליטה בעבר אלא אם הדוד חדש והותקן אחרי שהצלחת הותקנה ומאז יש לך בעיה,
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

Re: חישוב מעלות צלחת אופסט

שליחה על ידי הטכנאי קרמר »

צלחת מכוונים עם מד שדה . או ממיר +TV על הגג . המעלות שמודפסות. אין להם ערך ביכלל . יש צלחות שאין להם מעלות . כי להיתיחס למעלות העמוד צריך להיות פלס . וזה נדיר שעמוד הוא פלס . וגם אז הכיוון הוא בערך בתור התחלה
שלח תגובה