ממיר VU+

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
ofir_men
חבר ותיק
חבר ותיק

ממיר VU+

שליחה על ידי ofir_men »

שלום

התחלתי להתעניין בממיר VU+.
יש לי מספר שאלות:
1- לא הבנתי מה זה בדיוק FBC tuner. למה בדיוק הוא מאפשר קליטה של יותר טרנספונדרים בו זמנית, בהנחה שהקליטה היא באותו הקיטוב ותדר? http://linux-tv.com/receiver/vu-ultimo-4k-review/
2- אני לא הכי שולט בכל ההגדרות, אבל זה ממיר של 4K או UHD? לא מוצא את הלינק כרגע אבל מצאתי אתר שמראה שהרזולוציה שלו היא 2160P, רחוק מ4000 של 4K. מה אני מפספס פה ?
3- האתר של VU לא הכי ברור הכל הקשור לפרטים/השוואה בין ממירים. במידה ואני רוצה לקלוט גם לויין וגם כבלים, אם הבנתי נכון תחת 4K יש לי את solo ואת ultimo (בתוספת מודולי קליטה נוספים כמובן)?
4- בנוגע למודולי קליטה נוספים, מצאתי שתי יחידות שמתאימות לכבלים:
* Dual DVB-c/T2
* single DVB-c/T
מעבר לכך שהשני הוא T1 ולא T2, הכוונה בdual היא שישנו פיצול פנימי ובפועל ישנם שני מקלטים פנימית על הכרטיס או משהוא אחר?

תודה,
אופיר
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

Re: ממיר VU+

שליחה על ידי הטכנאי קרמר »

השאלה שלי גם היא . היא האים בממיר הזה יש את תקן הקידוד 2.2 שזה סרטים שמוצפנים ללא אפשרות להקלטה בHDU
לא מצויין בשום מקום. כמו בממיר ROKU שיש את התקן . HDCP . או שאני לא מבין הרבה בעניין ההצפנה
יתר השאלות התשובות ארוכות
יש לי ממיר כזה
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

שליחה על ידי Sys_Admin »

טוב, אנסה לעשות קצת סדר בבלגן וגם לא להיכנס ליותר מדי פרטים טכניים מקצועיים, שלא יהיו מובנים למי שלא עוסק בתחום של תקשורת לוויינים, אלה רק יסבכו אותו עוד יותר.

1- מושג של FBC tuner , מייצג מונח של: Full Band Capture Tuner , שמסוגל לקלוט ( לדגום ) את כל התחום תדרים של IF "במכה" ( במקביל במובן של: בו זמנית ) . למשל, אם מדובר על טיונר של כבלים ( DVB-Cx ) , אז מדובר על תחום בין 40-1000MHZ ואם מדובר על טיונר של קליטת תקשורת לוויינית ( DVB-Sx ), אז התחום יהיה כבר מ 950MHZ ועד ל 2150MHZ . יכולת זו אפשרית הודות לרכיב קליטה ועיבוד מרכזי בטיונר זה, רכיב DSP מתוצרת חברת broadcom . רכיב זה נכנס לשוק עוד בשנת 2012 :
https://www.broadcom.com/blog/broadcoms ... es-much-mo
אם לפני זה מקלט לוויין או כבלים שהייה נדרש לקלוט כמה משיבים ( תדרים ) במקביל ( בו זמנית ) , הייה צריך להיות מצויד במספר של טיונרים נפרדים כמספר של משיבים שנדרשים לקליטה בו זמנית, אז אחרי שנכנסה טכנולוגיה של FBC , מספיק כבר טיונר בודד אחד ומספר של משיבים שניתנים לקליטה בו זמנית כבר מוגבל במשאבים אחרים, משאבים כמו רוחב פס של נתונים שרכיבים במערכת של מקלט יודעים להעביר ולעבד או כמו יכולת לפענח סוגים שונים של אפנונים מורכבים במקביל. בנוסף לטכנולוגיית UNICABLE שבשימוש ב LNB בעשור האחרון, טיונר זה נותן אפשרות לייצר מערכת קליטה שמסוגלת עם כבל בודד אחד שיורד מה LNB ומתפצל למספר רב של מקלטים, בכל מקלט וטיונר אחד למקלט לקלוט מספר רב של שירותים בו זמנית, ומה שחשוב זה זה, שמדובר על שירותים שנמצאים בתדרים שונים, בתחומי תדרים שונים וגם בצדדים שונים של הקוטביות. למשל טכנולוגיה כזו, אם הייתה בשימוש של חברת YES , הייתה פותרת להם את המבוי סתום מבחינת תכנון תדרים, שבגללו הם לא יכולים לנצל משיבים זמינים במספר תחומי תדרים ובצדדים שונים של קוטביות. מבוי סתום, שהם הכניסו את עצמם לתוכו.
צירפתי גם תרשים קליטה סכמטי שמסביר את ההבדלים של העבודה של FBC Tuner מול טיונר רגיל. וצילום שמדגים את הנושא של UNICABLE. וסרטון שמדגים את ההגדרות הפשוטות של תכנות מפת פריסת תדרים בתוך המערכת UNICABLE מהדור השני:
https://www.youtube.com/watch?v=v3L5zOEYO3Y

2- מושג של 4K, הוא מקביל ל UHD. מדובר על 3840 פיקסלים כפול 2160 שורות, שזה כשמונה מגהפיקסלים בכל Frame ( תמונה )והכמות הפריימים בשנייה גם מוגדרת בתקן.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

שליחה על ידי י א »

כמובן ששימוש ב FBC דורש גם LNB תואם. ויש בעיה במערכות כאלה עם ריבוי לווינים מה שבפועל הופך את עניין ה FBC ללא כל כך שימושי (בשלב זה).

כמובן שהממיר שלהם הוא UHD אמיתי לחלוטין עם תמונה מעולה.

הוא גם תומך בחסימת HDCP 2.2 כי אחרת לא היית יכול לראות שידור עם חסימה כזו.
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

בגדול מערכת כזו בדרך כלל עובדת עם אפשרות לקיטה של עד 4 לוויינים שונים במקביל בכבל בודד. דבר זה נותן לבנות לכל צופה או לכל מפעיל אפשרות לשלב על כבל בודד את כל שירותים הרלוונטיים בשבילו, אפילו, אם הם מפוזרים בארבעה לוויינים שונים, בתחומי תדרים שונים ובקוטביות שונה. כמו כן מדובר גם על מערכת גמישה ביותר עם תמיכה של עד 32 משיבים שניתן לתכנת ולשלב בה. אחרי שמייצרים מפת תדרים מתואמת אישית, מקלט בעל יכולת FBC יכול בו זמנית לדגום ( להציג על המסך, להקליט על דיסק קשיח פנימי או על שרת מקומי, להזרים לרשת IP וכו' ) את כל השירותים אלה. כמובן, גם ניתן לפצל כבל זה בעזרת מפצל פשוט לכמות גדולה של מקלטים כאלה. זו המהפכה של Unicable II שלפני שנים שינתה לגמרי את צורת התכנון, ההתקנה ושימוש של מערכות קליטה מלוויין והשלב הנוסף בה היה כניסה של מקלטי FBC . גם התכנות של המערכת זו מרחוק דרך ממשק גרפי פשוט נותן אפשרות לגבות ולשחזר את ההגדרות של כל התדרים ושל הכניסות של מספר לוויינים שמשלבים בה בצורה פשוטה.
רק בגלל כניסה של תקן זה, למספר מפעילים אירופאיים התאפשר לפזר את השירותים שלהם במספר לוויינים, אם אפשרות של קליטה בכבל בודד וללקוחות שלהם להוזיל ולפשט את הצורה שבה הם קולטים את השירות. מצורף קישור לרכיב אחד לדוגמה, שנותן אפשרות זו:
http://www.inverto.tv/multiswitch/306/u ... r-inserter
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

להבנתי לא ניתן לפצל את בכבל במפצל רגיל.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

כל היתרון, הגדולה, הנוחיות והחיסכון של המערכות מבוססות על טכנולוגיית Unicable , הוא בזה שניתן ונדרש לפצל את הכבל הבודד שלה בעזרת מפצל רגיל. ואפילו לחבר שקעי לוויין טוריים וכמובן גם להשתמש במגברי חלוקה או במגברי קו לצורך פיצוי של הניחות שנוצר בדרך. לפני יותר מעשור שטכנולוגיה זו נכנסה לשימוש רחב, דבר זה יצר מהפחה של ממש בתעשייה של תקשורת לוויינים בכלל ובמערכות קליטה מלוויין בפרט והוזיל את ההתקנות ופישט את המבנה של מערכות אלה.
מה שחשוב ביותר, זה גם זה, שהטכנולוגיה זו מגובה על ידי תקנים מחייבים, כמו CENELEC EN50494
https://en.wikipedia.org/wiki/Single_cable_distribution
ובשלב המאוחר יותר בהרחבה שלו בתקן מסוג: EN50607 .
http://standards.globalspec.com/std/989 ... c-en-50607
דבר זה נותן אפשרות להשתמש במערכות אלה בציודים וברכיבים נפרדים של יצרנים שונים, תוך כדי זה, שהם יודעים "לדבר באותה השפה" בפרוטוקול תקשורת משותף. אפשרות זו, של פיצול של כבל על ידי מפצל פשוט קיימת גם במערכת Unicable , גם אם משתמשים במנגנון שלה של הקצאה דינמית של פרוסות IF נפרדות ל 32 מקלטים שמשורשרים על כבל בודד ומקבלים כתובת קבועה במערכת, וגם אפשרות זו של פיצול פשוט קיימת, אפילו ללא הגבלה של כמות מקלטים במערכת, אם משמשים בהקצאה סטטית של מפת תדרים, דבר שמתאים לשימוש של FBC . כמובן שבשני המקרים בכבל בודד זה, בכל מקלט, ניתן לקלוט את כל הלוויינים ( בדרך כלל עד 4 לוויינים ) שמחוברים למערכת זו.
זו הסיבה, שטכנולוגיה זו, הייתה יכולה להציל את YES ממצוקת תדרים שאליה היא נקלעה בשל התכנון הכושל של מערכות קליטה. וכל זה אפשרי ללא הצורך בפריסה חדשה של תשתית פסיבית ( שזה החלק המורכב, היקר והבעיתי ), אלה רק על ידי התקנה של רכיבים שתומכים בתקן זה.
בשנים אחרונות קיימים כמה תקנים משלימים, כמו גם: SCR Technology (Satellite Channel Router)
https://www.televes.com/en/content/scr- ... nel-router
וגם: CSS (Canal Stacking System)
צירפתי כמה תרשימים שמדגימים איך מתבצעת פריסה של המערכת על ידי פיצול רגיל של הכבל ואפילו שילוב שלה עם מערכות LEGACY ישנות, דבר שנותן אפשרות של שימוש גם ברכיבים ישנים לפי הצורך בתקופת המעבר בין המערכות:
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

הרעיון הוא לשים את התדרים של ארבע התחומים אחד מעל השני לכול לווין אבל כמה לווינים הם יכולים להוסיף בגובה? הרי יגיעו לתדרים מאד גבוהים בכבל.

אני יכול להבין שכול לווין יהיה בתדר רציף בחוט אחד אבל המיתוג בין הלווינים יהיה בכבל נפרד.

כמה חברות צריכות יותר ללווין אחד?
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

לפי תדתי. צריך ממירים שונים שעובדים בשיטת הרשת. אין מספיק מידע מהטרשים המצורף
בתחום הC BAND יש עין שהמתד שלה הוא 9750 והH וV יוצאים באתו הצד ואז אפשר לחבר לחבר המון ממירים על אותו הכבל . הייתי מתקין עניים כאלה. ליקלוט ערוצים בלוויין הערבי הראשון בC בנד . ערב סאט . ליפני כ20 שנה או פחות. עםהגברה טובה אפשר לחבר כ30 ממירים שקלטים כם V וגםH על אותו הכבל . הזמנו פנורמה וטלראן . וססיגמה מכרו עניים כאלה . יש לי במחסן איי שם עיין כזו
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

שליחה על ידי גלובל »

הטכנאי קרמר כתב:לפי תדתי. צריך ממירים שונים שעובדים בשיטת הרשת. אין מספיק מידע מהטרשים המצורף
בתחום הC BAND יש עין שהמתד שלה הוא 9750 והH וV יוצאים באתו הצד ואז אפשר לחבר לחבר המון ממירים על אותו הכבל . הייתי מתקין עניים כאלה. ליקלוט ערוצים בלוויין הערבי הראשון בC בנד . ערב סאט . ליפני כ20 שנה או פחות. עםהגברה טובה אפשר לחבר כ30 ממירים שקלטים כם V וגםH על אותו הכבל . הזמנו פנורמה וטלראן . וססיגמה מכרו עניים כאלה . יש לי במחסן איי שם עיין כזו
כן בעבר התקנו כאלה די הרבה ...הנה הסבר מדוייק יותר לגבי איך זה עובד והתדרים של המתנדים :

זה נקרא - OCS- One Cable Solution , זה LNBF לתחום C בנד , שיש לו 2 מתנדים מקומיים ,
LO1 - זה הרגיל 5150 וה LO 2 השני - הוא בתדר 5750 , תדרי ה C בנד הם הרי - 3.7 - 4.2 GHz
וכך ניתן למעשה לקבל בעת ובעונה אחת על אותו כבל את 2 הקיטובים אנכי ואופקי
כשקיטוב אחד הוא מ 950 עד 1450 מגה הרץ והקיטוב השני הוא מ 1550 עד 2050 מגה הרץ ,
בתחומי הממיר הלווייני ללא צורך במיתוג כלשהו , ב C בנד זה מתאפשר כי הרוחב פס הוא קטן יותר
ב KU בנד זה כבר סיפור יותר מסובך ,
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

גם בKU בנד הייה עיין שמכר סיגמה . הלוויין ארב סאט . בהתחלה שידר בתחום הגבוה . שהייה צריך להפעיל מתנד של 22KH . ואז לא יכלו לחבר יותר ממיר אחד . כי כאשר 2 ממירים שלחו פקודה 22KH . העיין התבלבלה . אז הייה עיין. שהורידה את התחום לKU למטה ללא 22KH . יש לי עיין אחת כזו במחסן . אחרי זה יצאה עיין רק לתחום הגבוה . בKU . גם סיגמה מכרו כאלו . יש לי כמה אחדים כאלו במחסן. השתמשתי בה ללוויין סיריוס . ששידר רק בתחום הגבוה . והייה ניתן לחברר כמה ממירים אלו
הכול היסטוריה
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

י א כתב:הרעיון הוא לשים את התדרים של ארבע התחומים אחד מעל השני לכול לווין אבל כמה לווינים הם יכולים להוסיף בגובה? הרי יגיעו לתדרים מאד גבוהים בכבל.

אני יכול להבין שכול לווין יהיה בתדר רציף בחוט אחד אבל המיתוג בין הלווינים יהיה בכבל נפרד.

כמה חברות צריכות יותר ללווין אחד?
דבר ראשון שצריכים להבין, זה שלא שמים שום תחומי תדרים אחד מעל השני. דבר שני, זה שלא עולים בתדר, אלה שמשתמשים בתחום IF הרגיל שבין 950MHZ עד ל 2150MHZ .
בתקן זה קיימים שני מימושים. אחד הקצאה דינמית שבמימוש זה מחלקים את כל התחום IF ל 32 פרוסות של 36MHZ וכל פרוסה משוייכת בכתובת למקלט שונה ( 32 מקלטים במערכת אחת, כל מקלט בעל כתובת שונה וקולט רק מהפרוסת IF משלו ). כל מקלט בוחר כל משיב מאחד הלוויינים שמחוברים למערכת זו והיא כבר מגישה לו אותו. יכול להיות למערכת מחובר לוויין אחד, יכול להיות שני לוויינים, שלושה, ארבעה וכך הלאה.
המימוש השני, שמתאים למקלטי FBC , ולא מוגבל בכמות המקלטים במערכת כלל, הוא המימיש, שבו מתכננים מפת תדרים קשיחה שכוללת עד שלושים ושתיים משיבים נפרדים שבוחרים אותם מלוויין אחד, משני לוויינים, שלושה לווינים וכך הלאה. בשיטה זו כל מקלט יכול לקלוט כל ה 32 פרוסות IF ( משיבים ) במקביל, דבר שנותן אפשרות עם טיונר מתאים אחד לקלוט, להקליט להציג, להזרים... אלפי ערוצים בו זמנית ( שזו מהות המהפחה של FBC , שהיא מתבססת על תשתית של UNICABLE ).
ועכשיו לשאלה של כמה חברות צריכות יותר מלוויין אחד. היום מבוי סתום של YES, שהיא הכניסה את עצמה לא מאפשר לה להשתמש אפילו בלוויין אחד, YES יכולה להשתמש ברבע ממנו ( רק בתחום הנמוך של הקוטביות האופקית ) . חברת YES למשל, משתמשת רק בכ 7 משיבים ולא יכולה טכנית לנצל אפילו את המשיבים שזמינים למשל בצד האנכי של הקוטביות, מבלי כבר לדבר על תחום הגבוהה של הלוויין. בידיוק את המבוי הסתום זה פותרת טכנולוגייה של UNICABLE .

עכשיו לנקודה נוספת. בקרב מפעילי לוויין נהוג לרכוש מספר משיבים מצומצם בלוויין אחד וברגע שבאותו הלוויין לא קיימים כבר משיבים זמינים לרכישה ( או שאלה שזמינים הם מאוד יקרים ובלוויין אחר קיימים משיבים זולים יותר ) והם רוכשים מקטעי חלל בלוויין אחר. במצב זה, מפעיל מסויים מגיע למצב שבו קיימים לו משיבים מפוזרים בין לוויינים שונים, וללא מערכת של UNICABLE לא ניתן לאסוף אותם למפת תדרים מסודרת ומתואמת אישית שכוללת את כל המשיבים הנדרשים מכל הלוויינים ועל כבל אחד בודד ללא הצורך במיתוגים מיותרים. כך מפעיל יכול לחסוך עלויות רבות במערכות קליטה, ברכישת מקטעי החלל הזולים, ליצור מנגנון של גיבוי גמיש והכי חשוב להגדיל את הרוחב פס הכולל של השירותים שניתן להעביר במערכת שלו, דבר שנחוץ ביותר בתקופה שבה מתבצע מעבר לשירותי UHD שנדרשים לרוחב פס לערוץ בודד, שלפני זה הייה מספיק לחמישה ערוצי HD או ליותר מעשרים ערוצי SD.

דבר נוסף, הוא בזה שמהפחה זו שהתרחשה לפני כעשור הוזילה את המערכות קליטה לא רק למפעילים, אלה גם לצרכנים שמתקינים מערכות קליטה מלוויין מתואמות אישית ( למשל לשירותי FTA או לחבילות שניתן לבד לרכוש להם מנוי ). עד לפני שימוש במערכת זו, לקוחות שהיו צריכים מספר שירותים שמפוזרים על מספר לוויינים שונים לא יכלו לרכז אותם על כבל בודד אחד והיו צריכים מערכות מורכבות שכללו מנגנוני מיתוג רבים ושכל מקלט נדרש הייה בהם לכבל נפרד שיורד במקביל לכבלים אחרים ( דבר שיצר סיבוך רב ועשרות רבות של כבלים במקביל. בשיטה הישנה ההיא כל לקוח הייה חייב להעביר עד עליו גם שירותים שהוא לא צריך אותם כלל ושסתם היו מעמיסים לו את המערכת. טכנטלוגייה של UNICABLE פתרה לגמרי את הבעיה זו. למשל ללקוחות במקום מסויים נדרש לקלוט שידורים בגרמנית ושירותים אלה מפוזרים במספר רב של לוויינים שונים ומהווים רק אחוז קטן מכל מה שמשודר בכל אותם הלוויינים. בתקופה הקדומה, הלקוחות היו נדרשים להזרים בכבל עד למקלטים שלהם כתשעים אחוז של השירותים שהם לא יכולים כלל לצרוך ( שירותים בשפות זרות ולא מובנות או שירותים מוצפנים שללקוחות אין כלל אפשרות לפענח אותן ). בטכנולוגיה של UNICABLE הם יכולים לבנות לעצמם מפת תדרים מתואמת אישית, שכוללת, רק את הדברים הנדרשים ורלוונטיים מבחינתם ולא את כל "הזבל", שרק מעמיס את המערכת.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

הטכנאי קרמר כתב:לפי תדתי. צריך ממירים שונים שעובדים בשיטת הרשת. אין מספיק מידע מהטרשים המצורף
לא צריכים שום ממירים שונים. כל מה שנדרש, זה שלמקלטי לוויין תהייה תמיכה ברמת התוכנה בפרוטוקול UNICABLE. ומרבית המקלטים מהעשור האחרון שזמינים באירופה כבר כוללים תמיכה זו. מדובר על מקלטים כמו של DREAM MULTIMEDIA, של VU+ ואחרים. גם מערכות הפעלה למקלטים, מערכות הפעלה כמו ENIGMA ואחרות כבר תומכות מזמן בפרוטוקול זה. כמובן שאין שום קשר או דימיון לציוד של C-BAND מסוג של one cable solution lnb בהקשר זה, כי כאן מדובר על מערכת שונה לגמרי וכל מה שמשותף להם, זה שהאות במערכת עובר הכבל בודד אחד. באותה מערכת על C-BAND , לא ניתן הייה כלל לקלוט שירותים אפילו משני לוויינים שונים במקביל על כבל בודד, מבלי כבל לדבר על זה, שתחום ה KU-BAND גדול פי כמה מתחום C. צירפתי כמה דוגמאות של ההגדרות במקלטים שרלוונטיים ל UNICABLE :
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

מעניין באמת את חברי הפורום . הדברים האלה
מחר היבואנים מתחילים ליבא מערכות כאלה .

וההתקנות יוצאות לדרך. נחייה את ההתקנות מחדש כמו בימים הטובים
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

תודה למר SES על ההסבר במקיף
אבל כול מה שאתה מסביר כאן זה ברכה לבטלה . העתיד הוא באינטרנט לצופה הרגיל . אני קולט . מתיילנד ונוטפליק מאות ערותים באיכות HD . ומשלם כמה עשרות שקלים . אומנם יש לי ממיר U4K אבל מישתמש בו רק לערוצי ישראל .
ימים יגידו מי ניצח בתחרות. האינטרנט . או הלוויין
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

גלובל כתב:
כן בעבר התקנו כאלה די הרבה ...הנה הסבר מדוייק יותר לגבי איך זה עובד והתדרים של המתנדים :

זה נקרא - OCS- One Cable Solution , זה LNBF לתחום C בנד , שיש לו 2 מתנדים מקומיים ,
LO1 - זה הרגיל 5150 וה LO 2 השני - הוא בתדר 5750 , תדרי ה C בנד הם הרי - 3.7 - 4.2 GHz
וכך ניתן למעשה לקבל בעת ובעונה אחת על אותו כבל את 2 הקיטובים אנכי ואופקי
כשקיטוב אחד הוא מ 950 עד 1450 מגה הרץ והקיטוב השני הוא מ 1550 עד 2050 מגה הרץ ,
בתחומי הממיר הלווייני ללא צורך במיתוג כלשהו , ב C בנד זה מתאפשר כי הרוחב פס הוא קטן יותר
ב KU בנד זה כבר סיפור יותר מסובך ,
כמובן של LNBF מסוג של One Cable Solution אין שום קשר או דמיון לתקנים או לפרוטוקול של UNICABLE , שבו ניתן לבנות מפת תדרים מתואמת אישית ללקוחות שזמינה בכבל בודד וכוללת משיבים של לווינים רבים, תחומי תדרים שלהם ומצבי קוטביות שלהם.
צירפתי כמה צילומים של איך נראה תהליך תכנות של הרכיבים שלה ותכנון של מפת תדרים במערכת זו:
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

הטכנאי קרמר כתב:תודה למר SES על ההסבר במקיף
אבל כול מה שאתה מסביר כאן זה ברכה לבטלה . העתיד הוא באינטרנט לצופה הרגיל . אני קולט . מתיילנד ונוטפליק מאות ערותים באיכות HD . ומשלם כמה עשרות שקלים . אומנם יש לי ממיר U4K אבל מישתמש בו רק לערוצי ישראל .
ימים יגידו מי ניצח בתחרות. האינטרנט . או הלוויין
את הנושא של למה אינטרנט לא יכול לתת פתרונות בתחומים אלה כבר הסברתי מספיק פעמים לפני זמן רב ואין טעם שאני אחזור על זה עוד הפעם. היום את הנקודות האלה כבר הבינו אפילו ב YES ולא חושבים שם על אפשרויות של החלפה של הפצה לוויינית בהפצה דרך אינטרנט. כמובן שבמצב של מעבר ל UHD לאינטרנט לא יכול להיות כל סיכוי להיות פלטפורמה כלשהיא של הפצת שירותי טלוויזייה רב ערוצית. ואת זה אני יכול להגיד, גם כמי שבין היתר רוב העיסוק שלו במערכות תקשורת על גבי אינטרנט. וזה בידיוק המצב כמו שהלוויין לא יכול להחליף את האינטרנט לצורך שירותים כמו טלפוניה או VOD וכו', שירותים שבהם נדרשת תקשורת נל''נ.
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

לא כתבתי שהלוויין יחליף
כתבתי שלחברי הפורום ההסברים שלך לא מעניין אותם
את הצופה הרגיל גם לא מעניין
החברה כאן. לא רוצים ליפתוח תחנת לווינים בימקום יס . אתה מזכיר את יס כול פעם. מה לחברה כאן וליס ??? כלום
כמו שלכול אזרח יש רכב פרטי . ובכול זאת יש תחבורה ציבורית ומוניות
יהיו לווינים. ויהייה אינטרנט . והחברה כאן מעניין אותם מה ניתן ליראות ורצוי בחינם (שיתוף) . יתר ההסברים לא מעניין אותם. גם אני כמתקין גדול. קראתי בריפרוף את מה שכתבתה
כך שהכתוב זה ברכה לבטלה
שבוע טוב
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

שבוע שעבר חברת sky הבריטית הודיע שהיא מתחילה לשדר את כול מאות הערוצים שלה גם באינטרנט. זה יהיה הוספה של פלטפורמה ולא החלפה עבור הלקוחות הרבים שהם יכולים היו לקבל אבל מפסידים היום בגלל שהרבה מקומות לא מאפשרית התקנת צלחות לווין.
נאמר גם ש sky איטליה וסקאי אוסטריה כבר החלו את התהליך.

אז כנראה שזה אפשרי
thestalker
תותח על
תותח על
Been thanked: 5 פעמים

שליחה על ידי thestalker »

גם אורנג צרפת משדרים את כל הערוצים שלהם באינטרנט אבל הם דורשים מהירות הורדה מינימלית של 8M על מנת לראות חלק

מכשיר האינטרנט שלהם הוא 4K
יש לי 1.8 ממונעת מ30W עד 42E
ממיר עם מנוי חוקי ל CSAT
DREAMBOX 7080 HD 2X DVBS2 1X DVBT
שלח תגובה