DOLBY ATMOS

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

Re: DOLBY ATMOS

שליחה על ידי גלובל »

לא נורא זה הוצאה למען מטרה טובה.... חח,
אנשים מוציאים הרבה יותר עבור תחביבים לזמן הפנוי.

תודה על ההמלצה אני אנסה את tidal, הרסיבר הזה מגיע גם עם
ממשק מיוחד לאפליקציה הזאת,
בספוטיפיי יש לי מנוי חודשי ואני מאד מרוצה מהשירות והאיכות, יש מצב של איכות גבוהה והסאונד מעולה גם במחשב וגם בניידים...
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

שליחה על ידי Sys_Admin »

גם מומלץ בחום לנסות את האפליקציה של Yamaha בשם AV Controller שנותנת שליטה מורחבת על המוצר דרך ממשק נוח מהפלאפון. כולל גם על שימוש ב TIDAL, SOTIFY ואחרים . צירפתי כמה מהמסכים של תוכנה זו שאני משתמש בה לתפעול של המכשירים כאלה.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

נראה טוב.... אני אנסה, 👍🏻
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

Sys_Admin כתב: 23 נובמבר 2018, 18:31
גלובל כתב: 23 נובמבר 2018, 10:22 דבר נוסף ...ברסיבר הישן שהיה כנראה מהדור שעוד התלהבו מסאונד בדולבי או dts
היתה לי נורה כחולה לרוחב שהיתה נדלקת באור כחול יפה ומציינת שכעת שומעים בדולבי ...היה לזה אפקט פסיכולוגי חזק !
כאן ברסיבר הזה לא נדלק כלום וצריך ממש להתקרב כדי לראות איזה חיוויים נדלקים ואיזה תצורה עובדת כעת ,
כנראה שאני מדור אחר ...והיום כבר לא מתלהבים ממה שברור מאליו ( כמו שכבר לא מציינים שידורי HD ) ,
למרות שכרגע אין מולי את הדגם הספציפי של המכשיר, עד כמה שאני זוכר גם בדגם זה הייתה תצוגה של פיענוח אות שמע דיגיטלי על ידי המכשיר. כמובן שזו לא היתה מנורה כחולה, אלה בדגלל שכבר נדרש להציג מה סוג האות שמתקבל היתה תצוגה שמסבירה את זה, האם מדובר על DTS, על AC3, על נגזרת או הרחבה של DTS וכו'. התצוגה זו קיימת במכשיר זה בשני מקומות, אחד על הצג שבפאנל הקדמי של המכשיר ומקום השני הוא על OSD שמוצג על מסך שמחובר עליו. צירפתי את הצילומים שמסברים על תצוגה זו.
תודה , כן זה זהה לחלוטין גם בדגם הזה אותה תוכנה פנימית ואותה תצוגה ....
WhatsApp Image 2018-11-26 at 09.06.26.jpeg
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

שליחה על ידי הטכנאי קרמר »

גלובל . אתה מרגיש שנוי בצליל באוזניים. אם אתה שומע תקליטור מוכר . יש צלילים שלא שמעתה בעבר ועאן אתה כן שומע אותם ?
תעזוב את התצוגה . הרי רציתה שינו בצליל נכון? יש שינוי בצליל .
ספר חוויות
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

גלובל . אתה מרגיש שנוי בצליל באוזניים. אם אתה שומע תקליטור מוכר . יש צלילים שלא שמעתה בעבר ועאן אתה כן שומע אותם ?
תעזוב את התצוגה . הרי רציתה שינו בצליל נכון? יש שינוי בצליל .
ספר חוויות
קודם כל בהחלט יש שינוי בצליל ...אני שומע צלילים גבוהים נקיים יותר שלא שמעתי קודם ,

אבל אתה טועה אם אתה חושב שרציתי להשיג רק שינוי בצליל ....
התכונות והשידרוג שרציתי והשגתי לעומת הרסיבר הקודם הם :

1) חיבור וידאו דיגיטלי ב HDMI - ברסיבר הקודם היה רק וידאו אנלוגי ולכן לא השתמשתי בו לוידאו בכלל ,
2) HDMI passthrough - עכשיו כל מקורות הוידאו שלי עוברים דרך הרסיבר וכשאני מכבה אותו חוזר לשמוע דרך הרמקולים של הטלויזיה ללא נגיעה בכלום ,
3)ממשק בלוטוס - bluetooth - עכשיו אני יכול לממשק את הניידים שלי ( סמארטפונים וטאבלטים ) למערכת ולשמוע מוסיקה ,
4)אפשרות להתממשקות לשירותי הזרמת מוסיקה כמו ספוטיפיי - Spotify - אני מנוי בשירות הזה ועכשיו יכול להאזין למוסיקה שלי דרך המערכת .
5)דולבי אטמוס - Dolby Atmos ו- DTS-X - טכנולוגיות סראונד חדשות שיאפשרו לי להוסיף רמקולים ולשמוע צליל הקפי רחב יותר ,
6) UHD - 4K - עכשיו שאני מעביר את הוידאו ברסיבר - חשוב שיהיה מוכן ל 4K , הממיר לוויני שלי כבר 4K ( של YES ) ואני מתכוון להחליף בקרוב טלויזיה בסלון ל 4K
המסך שאני חושב לקנות הוא Q9FN של סמסונג בגודל 65 ...(מחכה שהמחיר ירד עוד קצת ).

אני חושב גם להחליף את נגן הבלו-ריי שלי לנגן 4K עם דולבי אטמוס ....ראיתי נגנים טובים של SONY אני
עדיין בודק איזה דגם הכי טוב , נגן כזה יאפשר לי להריץ דיסקים DVD ב 4K עם Atmos או DTS-X או להזרים חומרים כאלה דרך ה USB שלו .
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

שכחתי שכתבה בעבר שלא היו לך כניסות HDMI . איזה רמקולים יש לך. מה הקוטר של הרמקול הגדול . יש לך סאב ?
באמת מעבר גדול עשתה . רק בריאות ותהנה מיזה . לא ידעתי שיש DVD 4K לי יש DVD בלו ריי דנון .
לי יש 8 רמקולים . 2 סאבים 12' מחוברים למגבר סטראו ניפרד . הסאב יוקד ל20H . יש לי תקליטור שבודק תדרים . שומע את ה20H הכול זז ברמקול
בגבוהים שומע עד 12KH . הנכד שומע עד 20KH . הדיסק הזה משמיעה את התדרים . והקריין אומר באנגלית את התדר שמושמע
הקיצר תהנה מיזה .
לאטום אני לא יגיע . יש לי נטפלקס . התקנתי אותם. יותר לנכדים . ולאישתי עם תרגום/דיבוב לתיילנדית .
ביי
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

המערכת היא בסלון אצלך ? אצלי בחדר יעודי . 2.5*3.5 . מנהלת הבית . לא טוענת שזה מפריע לה הצליל ?. כי מוסיקה מאזינים חזק בצליל
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

כן המערכת הראשית שלי היא בסלון אצלי , ויש לי מערכת קטנה נוספת שמחוברת למחשב במשרד הבייתי שלי שם יש לי גם טלויזיה 4K בגודל 40" ,
הרמקולים שיש לי הם של חברת Bose גם בסלון גדולים וגם קטנים סטליטים במשרד , יש לי גם סאב של Bose
הקוטר של הרמקולים של Bose אם אתה מכיר הם לא גדולים במיוחד זה שיטה יחודית שלהם לרמקולים קטנים שמפיקים צלילי ענק ,
עכשיו שיש לי את ה Atmos ואני יכול לחבר בתצורת 7.1 או 7.2 אני חושב לרכוש עוד שני רמקולים ריצפתיים איכותיים גדולים מקדימה ,
בעבר היו לי כאלה של חברת Morduant-Short הבריטית ( רמקולים נפלאים ) אבל אחרי שעברנו לבית החדש לפני 6 שנים מכרתי אותם
וחיפשתי רמקולים קטנים ועדינים יותר שיתאימו לעיצוב של הבית ( ויניחו דעתה של אישתי ..חח ) ,
כן , יש לי גם דיסקים של בדיקת תדרים ב DVD אם תצוגה של ספקטרום תדרים לכל ערוץ רמקול ואיכות סאונד מדהימה
אני תמיד שם את הדיסק הזה כדי להדגים את ביצועי המערכת לאנשים/חברים שמגיעים אלי ....זה סאונד נפלא ,
כשיהיה לי בעתיד נגן DVD בלוריי ב 4K אני מתכנן לקנות דיסק דמו כזה חדש שיש לו Atmos ו - DTS-X ...כבר בדקי וראיתי שיש כאלה למכירה ,

כן צודק מוסיקה טובה מאזינים בווליום חזק ...זה באמת יוצר בעיה לדיירי הבית ולשכנים ...חח
צריך למצוא זמן שלא מפריע לאף אחד .
נערך לאחרונה על ידי גלובל ב 26 נובמבר 2018, 14:26, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

אגב ....למי שמעוניין -
הרסיבר הקודם שלי SONY עומד למכירה ופרסמתי מודעה גם פה בפורום בלוח יד 2 ,
viewtopic.php?f=6&t=52726
נערך לאחרונה על ידי גלובל ב 26 נובמבר 2018, 15:10, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

שליחה על ידי י א »

יש לי רושם שאתה קצת לא מבין את נושא ה path through של ה HDMI - הכוונה כאשר מפעילים את יכולת ה path through זה להעביר את אות הוידאו מהמקור אל המסך דרך המעבד (הרסיבר) ללא שינויי.

במצב רגיל האות מגיע לרסיבר ושם עובר עיבוד, אם זה שינוי רזולוציה או אפילו הוספת מידע על גבי התמונה המקורית כמו תצוגת הווליום כאשר לוחצים בשלט הרסיבר על שינוי עוצמה.

כאשר מפעילים מצב ה path through האות נשאר ללא שינוי ועובר ישירות מהכניסה ב HDMI IN אל ה HDMI OUT. לחיצה על שינוי עוצמה או לחצן ברסיבר שאמור להציג מידע מהרסיבר לא יופיע. כניסה לתפריטים ברסיבר תופיע על רקע שחור ולא על רקע התמונה מהמקור.
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

גלובל . אני ריפדתי את התיקרה ואת הקיר האחורי . בפלטות ספוג עובי 5 ס"מ . כך שאין הד בחדרי. ולא עובר כולום לשכנים. ליפעמים אני צופה בתוכניות עד 2 בליילה כמו ארוויזיון . באמצעות המערכת . ואין תלונות מהנהלת הבית והשכנים . 90% מזמן האזנה למערכת אני מאזין בסטראו . אפילו שיש לי 7.2 . לעיתים סרט סטראו אני מחליף לסראנד ונישמע יפה מאוד הצליל . ב7 הרמקולים . מעניין אם נוטפליק מעביר צליל אטום .
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

י א כתב: 26 נובמבר 2018, 13:25 יש לי רושם שאתה קצת לא מבין את נושא ה path through של ה HDMI - הכוונה כאשר מפעילים את יכולת ה path through זה להעביר את אות הוידאו מהמקור אל המסך דרך המעבד (הרסיבר) ללא שינויי.

במצב רגיל האות מגיע לרסיבר ושם עובר עיבוד, אם זה שינוי רזולוציה או אפילו הוספת מידע על גבי התמונה המקורית כמו תצוגת הווליום כאשר לוחצים בשלט הרסיבר על שינוי עוצמה.

כאשר מפעילים מצב ה path through האות נשאר ללא שינוי ועובר ישירות מהכניסה ב HDMI IN אל ה HDMI OUT. לחיצה על שינוי עוצמה או לחצן ברסיבר שאמור להציג מידע מהרסיבר לא יופיע. כניסה לתפריטים ברסיבר תופיע על רקע שחור ולא על רקע התמונה מהמקור.
כן אני מבין את התכונות האלה בכל מה שקשור לשרשרת הוידאו ...מה ה HDMI ...תודה על ההסבר אני אבדוק יותר לעומק .
אני רק ציינתי שלי עצמי היתה חשובה דווקא שרשרת האודיו והיכולת לחזור לשמוע מהרמקולים של הטלויזיה אחרי כיבוי הרסיבר ללא שינוי חיבורים ,
יתכן שזאת תכונה שקיימת בכל רסיבר ולא קשורה ל path through , ( אני קישרתי בגלל שהאודיו מגיע מאותו חיבור של ה HDMI )
נערך לאחרונה על ידי גלובל ב 26 נובמבר 2018, 14:38, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

הטכנאי קרמר כתב: 26 נובמבר 2018, 14:23 גלובל . אני ריפדתי את התיקרה ואת הקיר האחורי . בפלטות ספוג עובי 5 ס"מ . כך שאין הד בחדרי. ולא עובר כולום לשכנים. ליפעמים אני צופה בתוכניות עד 2 בליילה כמו ארוויזיון . באמצעות המערכת . ואין תלונות מהנהלת הבית והשכנים . 90% מזמן האזנה למערכת אני מאזין בסטראו . אפילו שיש לי 7.2 . לעיתים סרט סטראו אני מחליף לסראנד ונישמע יפה מאוד הצליל . ב7 הרמקולים . מעניין אם נוטפליק מעביר צליל אטום .
חדר יעודי למוסיקה או קולנוע בייתי זה כמובן תמיד עדיף ....בסלון אין מצב לשינויי אקוסטים כמו פלטות סוג וכו' .

לגבי נטפליקס ...אז כן - חלק מהסרטים שלהם ב- 4K משודרים כבר עם פס קול בדולבי אטמוס ...קרא כאן -
https://media.netflix.com/en/company-bl ... to-netflix
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

יש לי שאלה למומחים ....

בימים האחרונים אני עושה כל מיני ניסויים וגם מקנפג את הרסיבר החדש לסאונד אידאלי עבורי וכו' ....

שמתי לב למשהו שהפתיע אותי ...אם אני משתמש בכניסת ה USB בטלוויזיה שלי ( 55" סמסונג סידרה 8000 )
ומזרים מדיסק און קי סרט וידאו ישירות לטלוויזיה - הכבל HDMI שבין הטלויזיה לרסיבר מעביר את הסאונד לרסיבר גם בכיוון ההפוך !!
כלומר כבל ה HDMI למעשה עובד דו-כיווני !! ....גם מהרסיבר לטלוויזיה וגם הפוך מהטלוויזיה לרסיבר ,
אפילו אם אני מזרים סרט עם פס קול דולבי דיגיטל הרסיבר מקבל את פס הקול המקורי ( כלומר הסטרימר הפנימי בטלויזיה מצליח להעביר את ה DD )
והרסיבר מפענח את ה DD כאילו זה היה מגיע מאחת הכניסות שלו ...

מה אתם אומרים ? אני כנראה מתלהב כאילו גיליתי את אמריקה ...וזה בטח תכונה ידועה לכל שאני לא הייתי מודע לה ....חחח
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

שליחה על ידי Sys_Admin »

התכונה שאתה מתאר כאן, היא ערוץ ARC, וכשמו כן הוא Audio Return Channel, שזה אומר שהוא נועד להחזיר ערוץ שמע ממקלט הטלוויזיה למערכת קולנוע ביתי דרך אותו כבל HDMI שבו מגיע אות חוזי למסך ( בכיוון ההפוך). אצרף את ההסבר הפשוט לציבור הרחב של התקן זה, ישירות מהמקור:
https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1_4/arc.aspx

כדאי לקחת בחשבון שחיבור HDMI נותן אפשרויות נרחבות רבות אחרות, כמו ממשק CEC למשל, שדרכו אתה יכול לשלוט על כל ציוד תומך, למשל מקלט לוויין DM920 תומך בו בצורה מלאה וגם מכשירים אחרים רבים גם תומכים בו, כאלה כמו פלאפונים של SAMSUNG למשל או נגני מדייה ואפילו ניתן להוסיף אפשרות זו למחשב PC שמחובר למערכת קולנוע ביתית. זה ההסבר על התכונה זו:
https://www.nakamichi-usa.com/what-is-hdmi-cec/

אפשרות שימושית ביותר של תקן HDMI, היא HEC, שזה HDMI Ethernet Channel, דבר שנותן אפשרות תקשורת ETHERNET בתוך ממשק HDMI ומאפשר מגוון רב של שימושים.
https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1_4/hec.aspx

דרך אגב, ראיתי שחיברת את המקלט שמע שלך דרך חיבור WI-FI לרשת, שזה מאוד לא מומלץ, הרבה יותר עדיף לחבר אותו דרך כבל ETHERNET. זה חוסך בהמשך הרבה כאב ראש ובעיות תקשורת.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

אכן החבר SYS הסביר זאת בצורה מלאה
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

דרך אגב, ראיתי שחיברת את המקלט שמע שלך דרך חיבור WI-FI לרשת, שזה מאוד לא מומלץ, הרבה יותר עדיף לחבר אותו דרך כבל ETHERNET. זה חוסך בהמשך הרבה כאב ראש ובעיות תקשורת.
קודם כל תודה על ההסברים ....אין ספק שהתקן הזה של HDMI הוא נפלא ומצויין ! הערוץ שמע חוזר במקרה שלי הוא ממש שימושי והפתעה נעימה !
לגבי החיבור לאינטרנט - הרסיבר החדש מחובר בכבל LAN לאינטרנט ולא ב WIFI , למזלי YES התקינו לי בזמנו ליד הממיר בסלון סוויטץ' קטן של 1 ל-4
כך שהיה לי מקום פנוי לחיבור נוסף ונשאר עוד אחד פנוי אחרון זה יהיה עבור ה DVD בלו ריי 4K שאני מתכוון לקנות בעתיד ,
אני תמיד משתדל לחבר כל המכשירים גם הטלוויזיות שלי תמיד מחוברות בכבל LAN ולא ב WIFI ,
כדאי לקחת בחשבון שחיבור HDMI נותן אפשרויות נרחבות רבות אחרות, כמו ממשק CEC למשל, שדרכו אתה יכול לשלוט על כל ציוד תומך, למשל מקלט לוויין DM920 תומך בו בצורה מלאה וגם מכשירים אחרים רבים גם תומכים בו, כאלה כמו פלאפונים של SAMSUNG למשל או נגני מדייה ואפילו ניתן להוסיף אפשרות זו למחשב PC שמחובר למערכת קולנוע ביתית. זה ההסבר על התכונה זו:
כנראה של ממיר/מקלט של YES יש את הממשק הזה ....זה מסביר לי את העובדה שלפתע אני יכול לשלוט בווליום של הרסיבר גם עם השלט של YES ללא שום קינפוג ,
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

שלב 2 בפרוייקט השידרוג בוצע -
קיבלתי את ה DVD בלו ריי 4K UHD וסטרימר מתוצרת SONY דגם UBP-X800 ,
מכשיר Region Free טוטלי כולל כל האזורים וכל סוגי הדיסק פורמטים ,
כולל Dolby Atmos ו- DTS-X , כולל HDR וכמובן 4K ...
מפרט מלא כאן -
https://www.220-electronics.com/sony-ub ... layer.html

בקרוב שלב 3 ....מחכה לטלוויזיה - סמסונג 4K - Q9FN שצריכה להגיע בימים הקרובים ,
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

אתה עוד משתמש בצפייה בדיסקים? הפעם האחרונה שצפיתי ב DVD או מדיה כזו היה לפני 10 שנים

תתחדש
שלח תגובה