שאלות חשובות למישהו חדש כמוני בתחום :

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
שלח תגובה
ערן.א
חבר פורום
חבר פורום

שאלות חשובות למישהו חדש כמוני בתחום :

שליחה על ידי ערן.א »

שלום לכולם וברוכים הנמצאים- אני מתעניין בהחלפת יס לצלחת לווין פרטית, ואין לי כמעט מידע בנושא, אשמח אם תענו לי ראשית על השאלות הללו :

1- האם זה משתלם, לא רק מבחינת מחיר (במקרה זה זה ברור), אלא גם במחינת שירות ?
2- איך אני יודע להזמין את הספק המתאים להתקנה- והאם אפשר לבדוק אם הספק הוא אמין והאם יש לספק הזה רשיון עסק ממשרד התקשורת ?
3- כמה זמן לפני התקנת הצלחת והממיר בפועל אני צריך ליצור קשר עם הספק ? ואם זה שונה בין מעבר לבית חדש לגמרי (ישירות מהקבלן) או בית יד שניה ?

תודה מראש לכל העונים.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

Re: שאלות חשובות למישהו חדש כמוני בתחום :

שליחה על ידי י א »

מה הכוונה שלך הספק? זה שמספק את הציוד או את ערוצי התוכן?

לאיזה סוג תוכן ושפה אתה מתכוון? אם מדובר על עברית אז רק יס משדרים בעולמנו בעברית בלווין.

לא שמעתי על רשיונות עסק שנתנות ממשרד התקשורת. עסק מקימים דרך מס הכנסה ומע"מ
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
ערן.א
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי ערן.א »

נימת התשובה שלך קצת לא מוצאת חן בעיני, אבל בכ"ז אני אבהיר את עצמי : ספק הכוונה החברה שמתקינה את הצלחת ואת הממיר.
איזה חברות מומלץ לקחת ?

לגבי רישיון עסק- חברה שמתקינה צלחות לווין חייבת אישור של משרד התקשורת, כי אז גם אני אחליט מחר להתחיל להתקין צלחות לווין.
לכן שאלתי איך אפשר לדעת מי מהחברות יש לה אישור של משרד התקשורת ?

ועל השאלה השלישית לא ענית לי בכלל : כמה זמן לפני שאני עובר דירה אני צריך להזמין את החברה ?

מקווה שעכשיו זה יותר ברור ושאקבל תשובה עניינית מסודרת ולא עצבנית. תודה.
gilush99
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי gilush99 »

ערן.א כתב:נימת התשובה שלך קצת לא מוצאת חן בעיני, אבל בכ"ז אני אבהיר את עצמי : ספק הכוונה החברה שמתקינה את הצלחת ואת הממיר.
איזה חברות מומלץ לקחת ?

יש חנויות שמוכרות ציוד לקליטה פרטית של לוויינים כמו טל חץ, טלראן, א.א. סיגמה. מי מומלצת ? תעשה השוואת מחירים ותחליט למי גם יותר נוח לך להגיע (לא אמרת איפה אתה גר, החנויות שציינתי נמצאות במרכז).

לגבי רישיון עסק- חברה שמתקינה צלחות לווין חייבת אישור של משרד התקשורת, כי אז גם אני אחליט מחר להתחיל להתקין צלחות לווין.
לכן שאלתי איך אפשר לדעת מי מהחברות יש לה אישור של משרד התקשורת ?

אין שום צורך ברישיון, אתה קונה ציוד קליטה וממיר ערוצים לווייני שהשימוש בו חוקי לחלוטין.
רוב החנויות לא מציאות שירותי התקנה אבל ישמחו להמליץ לך על מתקינים.
כדי להיות מתקין לווינים צריך להכיר טוב את התחום, איזה לווינים נקלטים בארץ ומה משודר בהם, היכן הם ממוקמים בשמיים כדי לכוון לעברם את הצלחת וצריך ציוד שמאפשר למתקין לכוון את הצלחת כך שתיתן את הקליטה הטובה ביותר שניתן. מעבר לזה לא צריך שום רישיון או תואר אקדמי.

ועל השאלה השלישית לא ענית לי בכלל : כמה זמן לפני שאני עובר דירה אני צריך להזמין את החברה ?

לדעתי אתה צריך קודם לעבור דירה, לבדוק את השטח, היכן ניתן להתקין צלחת כך שלא נוגדת את חוקי העזר העירוניים (בהרבה רשויות אסור להתקין בחזית הבניין למשל), במידה ויש גג משותף עם עוד שכנים צריך לבדוק אם לא יפריע להם שתתקין צלחת.

מקווה שעכשיו זה יותר ברור ושאקבל תשובה עניינית מסודרת ולא עצבנית. תודה.
מקווה שקיבלת תשובות לשאלות ששאלת.
ערן.א
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי ערן.א »

או קיי, ענית לי פחות או יותר על הכל, אבל יש לי עוד כמה שאלות :
1- את הצלחת עצמה מי מתקין?, קרקאתי באינטרנט על כמה חברות שעושות התקנה של צלחות וכן את הממיר.
איזה חברה מומלצת ?

יש למשל את : "לוויינים דוט קום" "גל תקשורת", "G.M.L" ," א.ש שירותי תקשורת לוויינים ".מוכרות החברות האלה ?
אפשר לסמוך עליהן ?
gilush99
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי gilush99 »

ערן.א כתב:או קיי, ענית לי פחות או יותר על הכל, אבל יש לי עוד כמה שאלות :
1- את הצלחת עצמה מי מתקין?, קרקאתי באינטרנט על כמה חברות שעושות התקנה של צלחות וכן את הממיר.
איזה חברה מומלצת ?

יש למשל את : "לוויינים דוט קום" "גל תקשורת", "G.M.L" ," א.ש שירותי תקשורת לוויינים ".מוכרות החברות האלה ?
אפשר לסמוך עליהן ?
כנראה שבניגוד לחנויות שציינתי בפוסט הקודם, החברות הללו משווקות חבילה שלמה של צלחת + ציוד נלווה + ממיר + איש טכני שגם מתקין את הכל.
חפש ביקורות באינטרנט או שתמתין לעוד תגובות כאן, אני אישית לא מכיר אותם.
אני גם חושב שאתה מתחיל מהסוף..
מה אתה רוצה לקלוט ?
מה אתה מצפה לקלוט ?
באיזה שפות ?
יש לך מיקום מתאים עבור הצלחת ואפשרות סבירה להעביר את הכבל(ים) מהגג לדירה ?
קח בחשבון שאתה צריך להחליט מראש כמה ממירים אתה רוצה.
ערן.א
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי ערן.א »

אני מעוניין לקלוט את כל מה שקולטים רגיל ב"יס" בנוסף לערוצי נוספים בעיקר כאלה של ספורט סדרות וסרטים, והמטרה היא שלא לשלם ליס 260 ש"ח כל חודש.
לגבי שפות : במקרה של ספורט זה ממש לא משנה לי מצידי שיהיו שידורי כדורגל בפרסית, העיקר לא לשמוע את פרשני ושדרי הפח הישראלים שמוטים בבירור לצד כזה או אחר, ואין להם מושג מינמלי בכדורגל.
במקרה של סדרות וסרטים כמובן שרק באנגלית (בהנחה שאין בעברית ושאין תרגומים למרבית הסדרות והסרטים), כי אנגלית כולנו בבית מבינים ברמה שאין לנו כמעט צורך בתרגום.
עכשיו, לגבי מיקום על הגג אני מניח שאם יש שם מקום לצלחת של יס אז יש מקום גם לצלחת פרטית, שאמורה לבוא במקומה, כנ"ל לגבי העברת הכבלים : אם אנשי יס יכולים להעביר כבלים מהגג לדירה למה שמתקין של חברה פרטית לא יוכל לעשות את אותו דבר ???
על זה הייתי רוצה שתענה לי .
לגבי מספר ממירים מינימום שניים יתכן שלושה בטוח שלא יותר.
gilad2211
תותח על
תותח על
Been thanked: 6 פעמים

שליחה על ידי gilad2211 »

ערן.א כתב:אני מעוניין לקלוט את כל מה שקולטים רגיל ב"יס" בנוסף לערוצי נוספים בעיקר כאלה של ספורט סדרות וסרטים, והמטרה היא שלא לשלם ליס 260 ש"ח כל חודש.
לגבי שפות : במקרה של ספורט זה ממש לא משנה לי מצידי שיהיו שידורי כדורגל בפרסית, העיקר לא לשמוע את פרשני ושדרי הפח הישראלים שמוטים בבירור לצד כזה או אחר, ואין להם מושג מינמלי בכדורגל.
במקרה של סדרות וסרטים כמובן שרק באנגלית (בהנחה שאין בעברית ושאין תרגומים למרבית הסדרות והסרטים), כי אנגלית כולנו בבית מבינים ברמה שאין לנו כמעט צורך בתרגום.
עכשיו, לגבי מיקום על הגג אני מניח שאם יש שם מקום לצלחת של יס אז יש מקום גם לצלחת פרטית, שאמורה לבוא במקומה, כנ"ל לגבי העברת הכבלים : אם אנשי יס יכולים להעביר כבלים מהגג לדירה למה שמתקין של חברה פרטית לא יוכל לעשות את אותו דבר ???
על זה הייתי רוצה שתענה לי .
לגבי מספר ממירים מינימום שניים יתכן שלושה בטוח שלא יותר.
2080*

הם יעזרו לך.
ערן.א
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי ערן.א »

תגיד אתה צוחק עלי ? מה אתה מחזיר אותי ליס ? אני שואל את השאלות כדי להתנתק מהם ואתה מחזיר אותי אליהם ? מה הקטע ?
gilad2211
תותח על
תותח על
Been thanked: 6 פעמים

שליחה על ידי gilad2211 »

ערן.א כתב:תגיד אתה צוחק עלי ? מה אתה מחזיר אותי ליס ? אני שואל את השאלות כדי להתנתק מהם ואתה מחזיר אותי אליהם ? מה הקטע ?
הקטע הוא שלפורום יש חוקים ונושא יס פיראטי אינו נידון בו ובצדק.

אני מנסה להציל אותך מחסימה כאן.
tooorbaaa
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי tooorbaaa »

3- כמה זמן לפני התקנת הצלחת והממיר בפועל אני צריך ליצור קשר עם הספק ? ואם זה שונה בין מעבר לבית חדש לגמרי (ישירות מהקבלן) או בית יד שניה ?
אני לא חושב שחוץ מ-"יס" יש בארץ חברת לווינים שמספקת לך מעבר בין הבתים.
gilush99
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי gilush99 »

gilad2211 כתב:
ערן.א כתב:תגיד אתה צוחק עלי ? מה אתה מחזיר אותי ליס ? אני שואל את השאלות כדי להתנתק מהם ואתה מחזיר אותי אליהם ? מה הקטע ?
הקטע הוא שלפורום יש חוקים ונושא יס פיראטי אינו נידון בו ובצדק.

אני מנסה להציל אותך מחסימה כאן.
אני דווקא חושב שיחסמו את מי שיענה לו עם עצות איך לקלוט שידורים של יס בצורה פיראטית.
שלח תגובה