אינטרנט דרך לווין

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
vjoded
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: אינטרנט דרך לווין

שליחה על ידי vjoded »

הכל טוב ויפה, אני בטוח שבטווח הרחוק ישתמשו בבלונים,כדורים פורחים, ספינות אוויר, מונעים באנרגיה סולארית בתור תחליף ללווייני התקשורת, אפילו בתור תחליף לסיבים אופטיים, כבלים תת ימיים, במקום גלי מיקרו, אנטנות, צלחות, אפשר להשתמש במקלט-משדר לייזר אינפרא אדום שחודר בקלות, עשן/ערפל/עננים.
בתנאי מזג אוויר אופטימליים, במדבריות, או בגובה רב בתחום הסטרטוספירה, על גבול החלל, להגברת קיבולת השידור, ניתן לשלב גם קרני לייזר בתחום הנראה(BLUE RAY) או אפילו אולטרא סגול, בתקשורת בין הבלונים,כדורים פורחים, ספינות אוויר, ניתן לעגן אותם לקרקע בכבל שיכיל סיב אופטי. בלון כזה 40 ק"מ, מעל חיפה, מעוגן לקרקע בסיב אופטי ישדר לאחר דומה מעל אירופה, כריתים, מלטה, טורקיה, מצרים, ירדן, בקרן לייזר כחולה BLUE RAY, יוכל לשדר ולתת שירותי תקשורת בקרן לייזר אינפרא אדומה/WIFI/WINMAX/LTE ללקוחות על הקרקע, זה יהיה אינטרנט מהיר, בלי השהיות, טוב כמעט כמו כבל סיב אופטי תת-ימי.
רשת של 200-300 כאלו, אולי פחות, מסביב לעולם, תוכל להחליף את רשת אירידיום ואת רשתות לווייני הGPS וכמובן את לווייני הטלוויזיה הגיאוסינכרוניים.
5 צלחות, 23 LNB, שקולטים 29 לוויינים:
1m=30°W,22°W,15°W
0.9m=8+7°W,4°W,0.8°W,3.1°E
1.2m=4.8°E,7°E,9+10°E,13°E,16°E
1.2m=19.2°E,21.5°E,23.3°E,25.5+26°E,30.5+31.5°E
0.9m=39°E,42°E,45+46°E,48°E,52.5+53°E,57°E
DreamBox 800SE SunRay4, OpenPLi-4.0
סמל אישי של משתמש
deepspace
תותח על
תותח על

שליחה על ידי deepspace »

מתברר ש-KU אפילו יכול לתת ביצועים עדיפים על KA.
חדשות טובות בשבילי. אולי אמצא שימוש למשדר אחרי הכל. :)

בשימוש פעיל החל מ-2016 ב-29E.

https://www.youtube.com/watch?v=MY7j6D03Ess

https://www.youtube.com/watch?v=fOjwJenz9tk
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

שליחה על ידי גלובל »

אתה ממשיך לקשקש ולנסות לעשות רושם של מבין גדול ...אבל תרשה לי להעיר לך שכל מי שבאמת יודע
ונמצא בתחום מהכיוון המקצועי הפוסטים שאתה כותב מעוררים גיחוך וצחוק ...

אתה מעלה לינקים לסירטונים של אינטסלאט על לויינים ושירותים ללקוחות שהם חברות ISP וספקי אינטרנט
ואין קשר ללקוחות פרטיים , אתה כותב של KU יש ביצועים עדיפים על KA ...על איזה ביצועים אתה מדבר ?
ביצועי אינטנדט ? ביצועי לוויין ? כי כל מקצוען יודע שב KA ה Throughput הוא גדול בהרבה !

אתה ממשיך להלל את האינטרנט הלווייני רק בגלל שהגיע לידיך פיסת ציוד ישן ...ואתה מתעלם
מהעובדה שלאינטרנט הלוייני יש מגבלה של השהיה Latency של כ-650 עד 700 מילישיניות
וזאת כתוצאה מהצורך של הגלים לנסוע בחלל 36,000 ק"מ כפול 2 ( הלוך וחזור ) מה לעשות ....זה חוקי הפיסיקה !

אז יאללה תעשה לנו טובה ....תפסיק לקרוא באינטרנט ולהעלות פה פוסטים של מבין גדול ,
כשיהיה לך טרמינל לאינטרנט לווייני דו כיווני ותוכל לעשות פינג טסט ולהשוות לשירות מספק קוי ישראלי
אז תדבר ותעלה פה את המסקנות ...אני בטוח שהמסקנות שלך יהיו שהאינטרנט הלוויני לא משתווה לקווי !
סמל אישי של משתמש
deepspace
תותח על
תותח על

שליחה על ידי deepspace »

כי כל מקצוען יודע שב KA ה Throughput הוא גדול בהרבה !
אם כך כל "מקצוען" צריך לעשות שעורי בית כי מה שהוא יודע לא כל כך נכון...

המחקר מראה ש-Throughput גבוה הרבה יותר קשור ל-SPOT BEAMS מאשר לתדר.
ו- spot beams ב-KU משתווה או אפילו מתעלה על KA !!! יש להם אפילו כוונות לעשות פס רחב ב-C BAND !!! :o
"our view that high throughput satellite can be developed in any frequency band"
23:34 ראה סרטון למטה.

here's the kicker, הם למעשה משתמשים ב-KA לאינטרנט מהיר בזול רק בגלל שהספקטרום של KU עמוס לעייפה בלווינים ישנים וזה התחום שהיה פתוח!
למעשה הם מעדיפים את KU על KA בגלל הרגישות להפרעות.

כמה נחמד להשתמש בסימני קריאה מרובים כל הזמן, נכון? אין צורך לצעוק!
However, this new study demonstrates that the superior performance of Ka-band is the result of customized satellites and multiple spot beams. According to the study, “A Ku-band satellite using similarly sized spot beams can equal or exceed the performance of Ka-band satellites, and Intelsat’s new EpicNG satellites take advantage of this fact.”
According to the study, a spot beam two degrees wide from the Intelsat-29e satellite will have expected throughput to an aero terminal of 160Mbps on the downlink, compared to a maximum of 84Mbps on Intelsat’s planned Ka-band satellites.
http://www.satmagazine.com/story.php?number=1803816974
אתה מעלה לינקים לסירטונים של אינטסלאט על לויינים ושירותים ללקוחות שהם חברות ISP וספקי אינטרנט
ואין קשר ללקוחות פרטיים
גם לא נכון בכלל.
הם אולי לא ישכירו את שירותיהם ישירות למשתמשי קצה אבל חברות אחרות ששוכרות את שירותיהם כמובן שכן!
בדיוק עבור דרישות שוק כדוגמת אלה הם מתכננים את הלווינים שלהם מראש.
אולי תראה פה במקום לנחש דברים: https://www.youtube.com/watch?v=XrN4dtcpO8k

גם ה-DRO ו-PLL שאתה כל פעם אומר " מאות דולרים !! "
ראיתי אותם רצים ברשת במחירים נמוכים מאוד, בהחלט ברי השגה, שמתקרבים לציוד לוויני רגיל למשתמש ביתי.
למעשה בגלל המחיר הנוח כבר רכשתי מס' חלקים כאלה בלי למצמץ פעמיים.
אז יאללה תעשה לנו טובה ....תפסיק לקרוא באינטרנט ולהעלות פה פוסטים של מבין גדול ,
אני לא בא להקניט אותך, לעשות עליך רושם, או "להלל" את האינטרט הלוויני (חשבתי שכבר הסברתי את זה :angry: ) או כל שטות אחרת שדמיונך הפורה מדמיין .
כל אחד נהנה ממשהו אחר בתחום.
יש אחד שאוהב להוציא אלפיה על ציוד יקר שהוא לא צריך או יעזור לו, יש אחר שאוהב לבזבז שעות מזמנו בלחקור את הנושא, לנסות להבין אותו כמיטב יכולתו, ולצבור פרקטיקה במה שאפשרי והוא יכול לשים את הידיים עליו בלי לפשוט את הרגל.
איזה רושם אני בדיוק מנסה לעשות כשאף פעם לא הצהרתי על עצמי דבר מאשר חובבן גמור? זאת התשובה שאני נותן לכל אחד ששואל!
אם אין לך התייחסות או צורת דיון מכובדת תעשה טובה ופשוט הנח לי. אין לי סבלנות להתעסק בברברת הזו.
אתה כבר כל הדיון הזה רודף אותי באיזה חזית "תוכחה" בלתי ברורה שאני צריך להדוף, שפתחת פה מאז שסתרתי את הפוסט הראשוני שלך בו שללת את האפשרות מהיסוד בלי למצמץ.
תפסיק לקרוא באינטרנט
פה אני מותח את הקו.
תעיתי בכתובת וזה לא מקום למידה שבא להעשיר אחד את השני? אחרת, מה אתה בעצם עושה פה?
גדולים או קטנים לכולנו יש מה ללמוד.
זה תחום שוקק ומתפתח וכל יום צצים דברים חדשים.

אם אקט הלמידה שלי עד כדי כך מפריע לך אני אפסיק להשתמש בפורום כי זה משיג את ההפך מכוונתי להשתפר בתחום.
אחרי שאני כל הלילה יושב וקורא ובודק דברים ואז משתף משהו קטן בפורום... התגובה שלך תוקפנית ולא נעימה... אני לא צריך את זה.

תמיד שמח ללמוד ממך גלובל, ויש לי הרבה מה ללמוד, אבל קורטוב של צניעות ומתן ה benefit of the doubt לא יזיק לך.
אני מבין שאתה כבר יודע הכל ושועל ותיק אבל תן לי את האפשרות ללמוד עכשיו בעצמי, בבקשה. לא נדרשת חפיפה.
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

אל תוציא את דברי מהקשרם...כתבתי שתפסיק לקרוא באינטרנט נושאים ולהציג את מה שרק למדת כאילו זה מהידע והנסיון שלך ,
זה לא חוכמה לקרוא משהו באינטרנט ולהציג את זה כאילו אתה בעל נסיון וידע בנושא ...זה ההקשר של הדברים .

בנושא אינטרנט לוויני אני עוסק במקצועי שנים רבות בחיי היום יום שלי בעברי ובהווה ,עסקתי בכך בארץ רבות
ביחד עם גילת סאטקום לפני שנים רבות עוד לפני דור ה DSL ועסקתי בכך ועדיין עוסק באפריקה עד היום ,
הדברים שאני כותב הם מידע אישי ונסיוני המקצועי ....לא מקריאה וגלישה באינטרנט .

הדברים שכתבת על KU - ו- KA אינם מדיוייקים , זה נכון שעברו להשתמש ב KA בגלל מחסור בתדרים פנויים ב KU ,
אבל את ה Spot Beam הקטנים ומרוכזים שניתן לעשות ב KA לא ניתן לעשות ב KU ולכן ה Throughput גדול בהרבה ,
לך תלמד על רשת הלווינים של O3B החדשה שאימצו את תדרי ה KA ...אלה לוייני MIO שם עדיין אין שימוש ב KU
אז למה בחרו לקחת KA ? כי הם נותנים Througput הכי גדול שרק ניתן לתת בלווינים , Beam אחד יכול לתת מעל 1GB ללקוח .

לא רודף אף אחד ...תהנה לך ותקנה מה שאתה רוצה , כשיהיה לך טרמינל VSAT לאינטרנט תגיד לנו איך הוא עובד ומה המסקנות
סמל אישי של משתמש
deepspace
תותח על
תותח על

שליחה על ידי deepspace »

כיוון שמכירים אותי בפורום בתור חובבן, הפורום לא שורץ במבקרים חדשים, ומן הסתם לא צברתי 30 שנות נסיון בן לילה, אני לא חושב שאף אחד התבלבל לחשוב שהערה שלי מבוססת על משהו מעבר לזה.
בכלל, לדבר על זה מתוך נסיון עוד רחוק ממני כברת דרך.
רשמתי את הערה בעיקר עבורי בתור תזכורת על מנת לחזור לעיין בזה בהמשך כי אני קופץ מנושא לנושא וזה מקל עלי לעקוב אחרי כל השמות בתעשייה ופחות ללכת לאיבוד.
חוץ ממני לא נראה שיש פה אדם שבכלל מתעניין בנושא כך שהאדם היחיד שאני יכול להטעות זה בעיקר את עצמי.
אם זה יקל על דעתך, אכתוב בחתימה שכל מה שאני רושם זאת עדות שמיעה מחובבן נלהב יתר על המידה ואין ערבויות לביטחון במידע.
אני בעצמי מתקן את עצמי לאחר שאני מגלה מידע חדש שמשנה את הבנתי בנושא כל הזמן.

לדבר על נושא שאיני בקיא בו כלל (מעבר להערות אינטרודקציה קצרות) ורק למדתי עליו אתמול בלילה איני אוהב לעשות כי אין לי ביטחון במידע ובהבנתי את הנושא המדובר נכונה, אבל מכיוון שגררת אותי לעניין אנסה להשיב.

תהיה בטוח שגם בנושאים אחרים בהם דיברנו שהשארתי באוויר זה רק כי אני ממשיך ללמוד את הנושא ולא אוהב לרשום דברים בפזיזות יתרה. כל מושג ושם שאתה רושם אני מחפש בוויקפדיה ומשתדל ללמוד עליו.
פשוט לוקח הרבה זמן... אבל אגיע לזה.
אבל את ה Spot Beam הקטנים ומרוכזים שניתן לעשות ב KA לא ניתן לעשות ב KU ולכן ה Throughput גדול בהרבה ,
גם אתה לא מדייק לגמרי.

אלו אלומות ה SPOT BEAM המתקבלות עבור רפלקטור של 2.5 מטר בלווין
תמונה

הם יכולים לשלוט בגודל האלומה ע"י הקטנת הרפלקטור.
רק באלומות מרוכזות מאוד יהיה יתרון ל-KA על KU אבל זה גם TRADE OFF ובא על חשבון השטח הגאוגרפי המכוסה.
אם הם רוצים לכסות שטחים גדולים אין להם אפשרות להשתמש במאות אלומות קטנות כי אפילו הלווין עם הקיבלות הכי גבוהה לא יעמוד בזה.
עבור אלומות בגדלים זהים ה-throughput בין KU ל-KA צריך להיות זהה בלי קשר לתדר.
היתרון של KA יבוא עבור אלומות שהם מאוד מרוכזות. עבור אלומות גדולות יותר הוא למעשה כבר מקביל בגודל האלומה ל-KU ומאבד את היתרון ואף סובל מפיצוי נדרש ל-RAIN FADE ולכן פחות יתאים.
בנוסף, הרבה ספוטים מרוכזים בצפיפות גבוהה מצד שני גם מפחיתים את spectral efficiency ויוצרים הפרעות עם אלומות סמוכת באותו bandwidth כאשר עושים frequency reuse.
לך תלמד על רשת הלווינים של O3B החדשה שאימצו את תדרי ה KA ...אלה לוייני MIO שם עדיין אין שימוש ב KU
כי הם נותנים Througput הכי גדול שרק ניתן לתת בלווינים , Beam אחד יכול לתת מעל 1GB ללקוח .
אני בהחלט אלך ואסתכל כמו שאני עושה לכל דבר שאני קורא ודואג להצליב מידע ממקורות שונים.
כרגע אין לי הכרה ספציפית בנושא המדובר כך שאמנע מלדבר שטויות חוץ מהתייחסות כללית.
אז למה בחרו לקחת KA ?
כמו שאמרתי מקודם יש TRADE OFF בין כל הספקטרומים האלה.
עבור אזורי כיסוי גאוגרפים מסויימים זה יתאים יותר ויתן ביצועים טובים יותר.
יכול להיות גם שעבור אותו אזור כבר יש תשתית קיימת באזור ולכן זה מפחית עליות ומנגיש את השירות עבור הצרכנים, או שאלו הדרישות המתאימות עבור החברות השוכרות את השירותים באותו אזור וזה נתפר כהתאמה אליהם.
אני באמת לא יודע... יכולים להיות הרבה סיבות ושיקולים שונים למה לבחור בספקטרום מסויים וזה לא כזה CLEAR CUT.

בכל זאת, אין כל זה בא להגיד כלל שאין אפשרות לספק מהירויות אינטרנט גבוהות ב-KU באופן המתחרה ל-KA ברמת השירות ובמחיר בלוויני HTS חדישים.

ויותר ממה שאתה מתווכח איתי אתה מתווכח עם אנשים בעלי רקע ונסיון כשלך אומרים:
Secondly, a recent study found that the new high-power Ku-band satellites, such as the Intelsat spacecraft, will have higher throughput per MHz than the planned Ka-band constellations of other companies.
On the ground, if the Ku- and Ka-band receiving Earth stations are the same size, the reflector gain will be greater for a Ka-band signal. This is because the reflector gain of a signal is proportional to the square of the signal’s frequency, a benefit to the higher frequencies of the Ka-band. However, the Ka-band signal has greater path loss than the Ku-band signal as the two transmissions travel from the satellite to Earth. The Ka-band’s path loss is exactly equal to its reflector gain, so the two offset one another. The net result is that, given a constant reflector size, the carrier power level out of the antenna reflector is identical for both Ka and Ku-band.

With the carrier strength being the same for each band, one must look at the received noise to determine the quality of the signal, as measured by the signal-to-noise ratio. Ka-band receivers have higher noise figures than Ku-band. In this example with equal sized satellite amplifiers, coverage beams and receive antennas, the quality of the signal will be better using the Ku-band satellite.
The study notes that existing Ku-band systems were developed primarily for video distribution and widely dispersed VSAT networks. When Direct-To-Home (DTH) Internet services were envisioned a few years ago, most of the Ku-band capacity was already committed—companies had to turn to unused spectrum on the Ka-band to provide services. As these networks were designed for high throughput from the start, Ka-band has gained a reputation for being faster than Ku-band.
כשיהיה לך טרמינל VSAT לאינטרנט תגיד לנו איך הוא עובד ומה המסקנות
גם אם יהיה באיזשהו שלב בעתיד, מה שאני אכן מקווה שיקרה במידה והתנאים המתאימים יסתדרו, זה יהיה רק לימים ספורים עד שאמצה ואעבור לדבר הבא.
כרגע אני רק בונה מגדל מערמת לגו עם חלקים לא תואמים ותכנון שקשה לחזות.
לאחר מכן, אמכור את המערכת לאדם פה בטראד שביקש במידה ויחפוץ, או לכל צד אחר המעוניין.
.לא מקריאה וגלישה באינטרנט .
אפשר ללמוד הרבה מגלישה קזואלית באינטרנט.
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

אתה לא נרגע מה ? ממשיך ללקט מהאינטרנט ולנסות להוכיח לי מה ? דיברנו על Throughput גדול יותר בלווייני KA
ואתה מראה לי האלומה ב KA מרוכזת יותר וקטנה יותר גיאוגרפית ...נו בוקר טוב , זה בדיוק העיקרון של KA
אלומות קטנות ומרוכזות , זה שיש יותר השפעה של מזג אויר נכון ! באמת KA לא מתאים לכל איזור ,
מה כל זה שייך ל Throughput ? ...אין ולא יהיה לוויין KU שמשתווה לKA בנושא הזה ...

שלחתי אותך ללמוד על רשת O3B ..משום מה בחרת לא ללקט מידע מהאינטרנט לגבי לווייני KA אלה , אז הנה בשבילך

Each satellite is equipped with twelve fully steerable Ka band antennas (two beams for gateways, ten beams for remotes) that use 4.3 GHz of spectrum (2×216 MHz per beam) with a proposed throughput of 1.2 Gbit/s per beam (600 MBit/s per direction),[5] resulting in a total capacity of 12 GBit/s per satellite.[6] O3b claims a mouth-to-ear one-way latency of 179 milliseconds for voice communication, and an end-to-end round-trip latency of 238ms for data services. The maximum throughput per TCP connection is 2.1 Mbit/s.[7] For maritime applications, O3b claims a round-trip latency of 130ms, and connectivity speeds of over 500 Mbit/s.[8]

עכשיו ....תראה לי לוויין KU שש לו קפסיטי ושיכול להוציא 12 GB , תראה לי לוויין KU שיכול לתת אונת שידור של 1.2 GB !
סמל אישי של משתמש
deepspace
תותח על
תותח על

שליחה על ידי deepspace »

אני תמיד רגוע.
גם כשאני נשמע לא רגוע אני רגוע ;)
זה הכל למראית עין.

הסברתי שניתן למקד את אלומת ה-KU יותר ע"י הקטנת הרפלקטור וכך להשוותם ל-KA כמו שמהצד השני אפשר גם להגדיל את אלומת ה-KA ולהשוותה ל-KU. אפשר לשחק עם הגדלים והמיקודים.

זה היה בתגובה לזה:
אבל את ה Spot Beam הקטנים ומרוכזים שניתן לעשות ב KA לא ניתן לעשות ב KU
זה היה עיקר הפוסט...
עכשיו ....תראה לי לוויין KU שש לו קפסיטי ושיכול להוציא 12 GB , תראה לי לוויין KU שיכול לתת אונת שידור של 1.2 GB !
כשאמצא דוגמה ממשית אני אשים.
סמל אישי של משתמש
deepspace
תותח על
תותח על

שליחה על ידי deepspace »

ועוד משהו, גלובל.
אני מביא לך ציטטות ישירות ממסמכים רשמיים.
מה הסיבה שהינך מתעלם מהם במופגן במקום להסביר איך זה מתיישב עם דבריך?

לדוגמא:
This paper demonstrates that the key to the high throughput of Ka
systems such as Inmarsat-5 is not the frequency of operation, but rather the
use of spot beams. This means a Ku band satellite using similarly sized spot
beams can equal or exceed the performance of Ka-band satellites. Intelsat’s
EpicNG platform takes full advantage of this fact.
http://www.intelsatgeneral.com/sites/de ... 0final.pdf

זה מסמך שעוד לא קראתי.
אני רק מביא את החלק הרלוונטי.

למה הם מתייחסים פה?
סמל אישי של משתמש
deepspace
תותח על
תותח על

שליחה על ידי deepspace »

לוויני KU המשתמשים ב-SPOT BEAMS נראה שזה דבר חדש ואין עוד לווינים בפעילות.
בין הלווינים הראשונים שיכסו את האזור שלנו יהיה כנראה ה- intelset-33e
אלו מהירויות יותר גבוהות ממה ש-TOOWAY מציעים (22MBIT בחבילה הכי גבוהה).
אפילו באלומת ה-WIDE כך זה נראה.
בנוסף, לווין KU יותר זול מלווין KA.

תמונה

לוויני MIO זה לוויני (MEO (Medium Earth Orbit
זה ישפר בהרבה גם את ה-LATENCY שאתה אוהב להתלונן עליו.
בעתיד אולי אפילו יהיה רשת של LEO שזה כבר כמעט פינג רגיל.
ה-Throughput הגבוה נובע בעיקר מה-BANDWIDTH הרחב 4.3Ghz.
לוויינים קרובים עקב המרחק הקצר יכולים לתת גם יותר עוצמה.

מי שקונה משדר מחו"ל כדאי שגם יקח בחשבון שאנחנו אירופה ואפריקה ב-ITU REGION 1 וארה"ב למשל ב-ITU REGION 2, כך שתדרי השימוש עלולים להיות שונים עבור ה-UPLINK וה-DOWNLINK.
סמל אישי של משתמש
deepspace
תותח על
תותח על

שליחה על ידי deepspace »

הכל טוב ויפה, אני בטוח שבטווח הרחוק ישתמשו בבלונים,כדורים פורחים, ספינות אוויר, מונעים באנרגיה סולארית בתור תחליף ללווייני התקשורת, אפילו בתור תחליף לסיבים אופטיים, כבלים תת ימיים, במקום גלי מיקרו, אנטנות, צלחות, אפשר להשתמש במקלט-משדר לייזר אינפרא אדום שחודר בקלות, עשן/ערפל/עננים.
חפש מידע על HALE PLATFORM
http://en.wikipedia.org/wiki/High-altitude_platform
http://www.gielow.org/Telecom_Platforms.pdf
http://www.solar-flight.com/projects/sunstar/
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

לוויני MIO זה לוויני (MEO (Medium Earth Orbit
זה ישפר בהרבה גם את ה-LATENCY שאתה אוהב להתלונן עליו.
בעתיד אולי אפילו יהיה רשת של LEO שזה כבר כמעט פינג רגיל.
ה-Throughput הגבוה נובע בעיקר מה-BANDWIDTH הרחב 4.3Ghz.
לוויינים קרובים עקב המרחק הקצר יכולים לתת גם יותר עוצמה.
אחרי שאני מפנה אותך לרשת O3B ואתה כנראה לא טרחת בכלל לקרוא ולהבין שזאת רשת לוייני MEO
אז אתה בא ללמדת אותי מה זה MEO ושה LATENCY קטן בהרבה ....חבל שאתה לא קורא את מה שמפנים אותך לקרוא !
אתה כמובן רוצה רק להראות מה אתה יודע מקריאה באינטרנט , אבל במקרה אתה נפלת לנק' שהיא המקצוע שלי
אז חבל שתנסה ללמד אותי את מה שאני כבר מזמן שכחתי ....ללא כוונת פגיעה חלילה !

אתה גם לא מציין או לא יודע או לא למדת עדיין ....שלוייני MEO שנמצאים במסלול נמוך ולכן נעים כל הזמן ומקיפים את כדור הארץ בכל שעה וחצי לערך , ולכן יש צורך להשתמש במערכת עקיבה מיוחדת ...( פרט קטן מה ? ) למשל בלוייני O3B מערכת שבנויה מ 2 צלחות !

אתה קורא פרסומים של אינטלסאט שמנסים לקדם את המכירות של הלויינים החדשים שלהם ,( אמורים להתחרות ב O3B )
אתה מראה לי לוויין KU עם Spot Beam של 160 MB ואתה מתעלם או לא קורא או לא רוצה לקרוא כי הכי חשוב לך מה אתה אומר !
מהעובדה שSpot Beam ב KA של לויין O3B כפי שכבר כתבתי לך מיקודם יכול להוציא 1.2 GB כמעט פי 10 יותר !
ו- 12 GB ללווין ב KA ...תרד למטה בשרשור ותקרא שוב את מה שאולי לא ראית , לא קראת , או לא רצית לקרוא ..
אתה מעדיף להתעלם ....כי אתה רוצה להראות שיש לך ידע שליקטת הרגע מקריאה ברחבי האינטרנט .
נערך לאחרונה על ידי גלובל ב 09 מאי 2015, 16:06, נערך 3 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

מי שקונה משדר מחו"ל כדאי שגם יקח בחשבון שאנחנו אירופה ואפריקה ב-ITU REGION 1 וארה"ב למשל ב-ITU REGION 2, כך שתדרי השימוש עלולים להיות שונים עבור ה-UPLINK וה-DOWNLINK.
קישקוש מקושקש של אדם שלא מבין מה הוא מדבר או כותב ....ורק מנסה להראות שיודע משהו ממה שקרא ממש הרגע באינטרנט
( משהו שקרא או ראה באינטרנט ולא הבין כנראה מה בכלל הוא קורא )
ה BUC הוא בכלל לא קובע את התדר יש לו מתנד מקומי ואפ קונברטר די דומה לפעולה של LNB רק הפוך !
מי שקובע את התדר זה המודם הלוייני , את התדר ניתן לשנות בקינפוג היח' לפי הוראות החברה המפעילה ,
מודם VSAT יעודי לאינטרנט מגיע בדר"כ מהחברה המפעילה מקונפג מראש לתדר השידור הנכון
סמל אישי של משתמש
deepspace
תותח על
תותח על

שליחה על ידי deepspace »

חבל שאתה לא קורא את מה שמפנים אותך לקרוא !
בוודאי שאני קורא. אבל אין לי זמן באותה שניה.
כשיש לי יום פנוי אני ממשיך לעיין.
אז אתה בא ללמדת אותי מה זה MEO ושה LATENCY קטן בהרבה ...
באתי לתקן את השגיאת כתיב שלך. רשמת עם I ולא E.
כשחיפשתי מידע על MIO לא מצאתי כלום.
חבל שאתה יודע שה-LATENCY נמוך אבל משום מה אף לא חשבת לציין את זה בסקירה שלך את הנושא...
את חוקי הפיסיקה, כן.
תמיד אתה מציין רק את החסרונות ולמה אין שום אפשרות במקום לתת תמונה מקיפה ומלאה ורק אני, לצערי, מביא אותך לחשוף עוד טפח על כל טפחיים מוסתרים.
ולכן יש צורך להשתמש במערכת עקיבה מיוחדת ...( פרט קטן מה ?
מן הסתם לוויני NGEO יצטרכו עקיבה.
וכן, זה פרט קטן. בין 500 ל-1000 דולר ראיתי מערכות כאלה (אולי עד 2000 לא זוכר בדיוק).
זה לא מה שיעצור בנאדם.
עדיין יותר זול מהצלחות הענקיות שאתם מבזבזים עליהם.
למשל בלוייני O3B מערכת שבנויה מ 2 צלחות !
ל-HANDOFF צריך צלחת שניה לתקשורת רציפה.
אני מניח שאם לא אכפת לך מהפסקה קצרה, אחת לכמה שעות, בשירות עד שהצלחת חוזרת לקצה השני של האופק אפשר גם להשתמש בצלחת אחת.
.שלוייני MEO שנמצאים במסלול נמוך ולכן נעים כל הזמן ומקיפים את כדור הארץ בכל שעה וחצי לערך
אתה מתבלבל ומדבר על לוויני LEO.
ללויני MEO יש מסלול שנמשך לפחות כמה שעות.
תמונה
אתה קורא פרסומים של אינטלסאט שמנסים לקדם את המכירות של הלויינים החדשים שלהם ,( אמורים להתחרות ב O3B )
אתה מראה לי לוויין KU עם Spot Beam של 160 MB ואתה מתעלם או לא קורא או לא רוצה לקרוא כי הכי חשוב לך מה אתה אומר !
מהעובדה שSpot Beam ב KA של לויין O3B כפי שכבר כתבתי לך מיקודם יכול להוציא 1.2 GB כמעט פי 10 יותר !
ו- 12 GB ללווין ב KA ...תרד למטה בשרשור ותקרא שוב את מה שאולי לא ראית , לא קראת , או לא רצית לקרוא ..
אתה מעדיף להתעלם ....כי אתה רוצה להראות שיש לך ידע שליקטת הרגע מקריאה ברחבי האינטרנט .
אתה משווה תפוזים לאפרסקים.
לא באותו ORBIT ולא באותו BANDWIDTH ואולי אף עם אלומות נוספות.
אז מה ההשוואה בכלל? מאוד שטחית.
ולא הבנתי איך כל זה פוסל את מה שקראת לו קשקשת מקושקת בהתחלה שאני אוכל לקבל ביצועים טובים יותר מהשירות של TOOWAY ב-KA? זה בדיוק מה שנראה שעומד לקרות. בכמה קפיצות מדרגה קדימה למעשה.
אותי רק מעניין איך אני מקבל אינטרנט בזול! באופן שהוא cost effective.
כדי לסתור אותי היית צריך לשלוף מערכת KA חדישה מהשרוול שאפילו לא באותו ORBIT כאילו זה מוכיח משהו באופן דפנטיבי.
הם גם רושמים שם שזה 600 MBit/s per direction, למרות שאני לא בטוח שירדתי לסוף דעתם. צריך עוד לעיין בזה.

להזכירך, כש-KA צץ ועלה בדיון זה כל מה שהיה לך להגיד בנושא.
חלק המלינקים שנתת הם לספקי שירות באמריקה הצפונית בתחום ה KA ..שירות שהוא זול יותר יחסית
גם בציוד כי נדרשת צלחת קטנה וגם בעלות החודשית |( ביחס לשירות דומה ב KU או ב C בנד )
חלק אחר הוא בתחום ה KU ואתה יכול לראות שהמחירים הם אסטרונומים ...1750 יורו לחודש עבור 2.5 מגה שיירד !
שזה רחוק מאוד מלתת תמונה מאוזנת של הנושא ואף נותנת רושם שגוי לגמרי כמו שאני אכן קיבלתי.
אמורים להתחרות ב O3B
אני גם לא בטוח בזה.
נראה שהסקטור שהם מכוונים אליו הם שרותי AMSS.
ואם לא שמת לב הלווינים שלהם פועלים ב-KU, KA ו-C כך שאני בספק שיש להם אינטרס לעשות פרסומים שקריים.
מי שקובע את התדר זה המודם הלוייני , את התדר ניתן לשנות בקינפוג היח' לפי הוראות החברה המפעילה ,
אני לא חושב שזה שטויות.
המודם אולי קובע את התדר אבל הוא כמובן פועל בתוך טווחי האופרציה של הציוד שעושה את הפעולה עצמה.
וזאת אזהרה כללית לבדיקת תאימות עקב האזורים השונים, ואזהרות אף פעם לא מיותרות, רק מוסיפות נדבך נוסף של זהירות בריאה.
סמל אישי של משתמש
deepspace
תותח על
תותח על

שליחה על ידי deepspace »

http://www.etsi.org/standards-search?se ... 1&sortby=1

https://www.youtube.com/watch?v=OUt98l39MYc
https://www.youtube.com/watch?v=6huodp_IToo
https://www.youtube.com/watch?v=hxZBA2Cahy0

newtec sat3play 23.5E
• Ku-band
TX Frequency: 13.75 to 14.5 GHz
RX Frequency: 10.7 to 12.75 GHz
• Ka-band
TX Frequency: 29.4 to 30 GHz
RX Frequency: 19.56 to 20.2 GHz
Hughs Net Horn LNB FSS 19.7-20.2 GHz 1500825-0005 1500658-0001
http://www.techtir.ie/taxonomy/term/1000371

http://www.newtec.eu/backend/files/leaf ... 092014.pdf
https://www.google.co.il/url?sa=t&rct=j ... 0622,d.d24
http://www.dxsatcs.com/

אני חושב שמיצתי עם הנושא הזה.
למדתי הרבה מחקר הנושא ועיינתי בו מכיוונים שונים גם אם לא בהכרח יצא מזה משהו פרקטי לבסוף.
לצערי, נכון להיום לא מצאתי מחיר טוב לשירות עבור האזור שלנו אפילו לא בתור התחברות נסיון שארצה לנסות.
כיום המצב באירופה עם התנאים הכי טובים ממה שראיתי.
אולי בעתיד המצב ישתנה או מידע חדש יתגלה. נותר רק לקוות. :rolleyes:
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

חחחח... :D :lol: ואני כבר חשבתי שתעלה פה תמונות של טרמינל לוויני שעלה לך לא מעט ושירות אינטנרט לוויני
במחיר אסטרונומי ולא פרופורציוני למשתמש ישראלי וכל זאת עבור אינטרנט באיכות ירודה עם השהיייה גבוהה ,
אינטרנט שמיועד למדינות ואיזורים בהם אין אלטרנטיבה אחרת ,

חבל מאד רציתי לראות אותך מודיע שעשית את כל זה והגעת בעצמך למסקנות שזה אינטרנט לא ממש טוב . ;)

נו טוב ....לפחות הגעת למסקנה המתבקשת שזה ממש לא רציני למשתמש בייתי ישראלי לפנות לפתרון כזה |כן|

לפחות לא בזבזנו זמן בכתיבת השרשור הארוך ולעיתים מיותר הזה :rolleyes:
סמל אישי של משתמש
deepspace
תותח על
תותח על

שליחה על ידי deepspace »

תראה בסופו של דבר אני אדם ריאלי ולא מחפש לזרוק כסף סתם.
זה שאינטרנט לוויני זה הרבה פחות מאידאלי כיום זה מסקנה שהגעתי אליה ממזמן אבל זאת בהחלט אופצייה עדיפה לאנשים שהברירה היחידה עבורם היא חיבור dial up ויש מיליונים של אנשים כאלה פזורים באירופה ואמריקה והביקוש לזה רק גובר.
גם הנתונים שהספקים האלה מפרסמים הם חצאי אמיתות והגלישה קרוב לוודאי תהיה איטית יותר ומוגבלת יותר מהנתונים שפורסמו בפועל.
מבחינת LATENCY יש להם גם גם כל מיני שיטות של דחיסה וצימצום פקטים שאמורים לשפר לא מעט את המצב.
מבחינת ציוד אני כבר מסודר ובקיא למדי בתחום מספיק בשביל שאבין מה הולך ואיך.
משדר KA נראה שהברירה הכי טובה וקלה להשגה היא משדר של Hughs ואני מתכוון לרכוש אותו ביחד עם המודם (עדיין אתה מקבל LNB KA וגם אפשר לקבל LOCK עם המודם בשביל לנסות להבין איזה סוג שידורים אתה מקבל בתחום שהוא לא כל כך ממופה).
בנוסף רכשתי משדר נוסף של (newtec iLNB (interactive LNB כי מצאתי בהזדמנות טובה (הרבה יותר קומפקטי! רק חצי קילו!)
כך שמבחינת ציוד אני כבר דיי רואה מה צריך גם בשביל KA וגם בשביל KU ויודע פחות או יותר מה לחפש.

החברה בדובאי שמצאתי ומשדרת לאזור שלנו היא עושה את זה אבל כמפיצים של Hughs net.
ולמרות שגם שם שירות זה ב-KA הבדל התנאים שם גדול מאוד!
http://www.wafa.ae/en/vsat/products/fre ... ernet.aspx
המחירים הטובים שמקודם ראיתי היו כמפיצים של TOOWAY אבל זה כבר, שוב, רק לאירופה וטורקיה... חבל.

אני מוכן לשלם 25 דולר לחודש עבור תשלום חד פעמי ללא התחייבות עם 5mbit גלישה ו-10GB הורדה.
תנאים פחותים מזה זה נראה לי בכלל מיותר להתנסות... איטי מדי ומוגבל מדי או יקר מדי.
תמצא לי שירות בתנאים האלה ואני אנסה.

בכל מקרה, למרות שהתווכחנו לא מעט חח ואולי אף קניתי ציוד שלא בהכרח אמצא לו שימוש זה הוביל אותי להמון מידע חדש שאחרת לא הייתי נחשף אליו וכך גם הדיון איתך, כך שמבחינתי זה זמן שנוצל היטב. אני כבר דיי מכיר את כל סוגי הציוד שנמכרים באיביי ויכול להתמצא לבד ולקבל החלטות בביטחון רב הרבה יותר ממקודם. [עזרה]

הצלחתי לשים ידיים גם על KU PLL +/-10 kHz של NORSAT עם פיד [כפיים]
אלו כבר נמכרים במעל 180 דולר חח. עכשיו יש לי לתדר הנמוך והגבוה.
אתה חושב ש-LNB כזה יתן תוצאה טובה יותר או פחות טובה מהאינווקום? ספרת הרעש היא 0.7
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

מבחינת LATENCY יש להם גם גם כל מיני שיטות של דחיסה וצימצום פקטים שאמורים לשפר לא מעט את המצב.
שיטות הדחיסה ושיטות האיפנון האגרסיביות ככל שיהיו לא קשורות להשהייה - Latency , שיטות הדחיסה משפרות את כמות המידע
שניתן לדחוס ברוחב פס נתון , ככל שניתן לדחוס ולהעביר יותר מידע על אותו רוחב פס ניתן לצמצם עלויות גם למפעילים וגם לצרכן ,
רק מפעילי MEO כמו O3B למשל שמשתמשים בלויינים נמוכים גובה מסוגלים לתת שירות עם השהייה טובה יותר .
משדר KA נראה שהברירה הכי טובה וקלה להשגה היא משדר של Hughs ואני מתכוון לרכוש אותו ביחד עם המודם (עדיין אתה מקבל LNB KA וגם אפשר לקבל LOCK עם המודם בשביל לנסות להבין איזה סוג שידורים אתה מקבל בתחום שהוא לא כל כך ממופה).
בנוסף רכשתי משדר נוסף של (newtec iLNB (interactive LNB כי מצאתי בהזדמנות טובה (הרבה יותר קומפקטי! רק חצי קילו!)
כך שמבחינת ציוד אני כבר דיי רואה מה צריך גם בשביל KA וגם בשביל KU ויודע פחות או יותר מה לחפש.
עירבוב של דברים לא מדוייקים ולא קשורים למציאות ....תשמע , אני מנסה להסביר לך שאני מוכר ומתעסק עם אינטרנט לווייני באפריקה
אני מייצג חברות שמוכרות לאפריקה , ותאמין לי זה לא הולך ככה ! ניסיתי להסביר לך את זה גם קודם ! לקוח שרוצה להתחבר
לאינטרנט לווייני של מפעיל מסויים , אינו קונה את מה שאתה מכנה משדר ( זה נקרא BUC ) הציוד חייב להיות מותאם לרשת הלוויינית
של מפעיל ה VSAT , בסטנדרד שלו , ועל פי הלינק באדג'ט שלו ...ולכן הוא זה שמספק לך את הציוד ! לכן אתה לא צריך לרכוש כלום
מלבד אולי את הצלחת לפעמים וגם אם תרכוש אותה בעצמך היא חייבת להיות על פי דגם מאושר לשימוש !
לחברה בדובאי יש כנראה HUB של Hughes ...לכן הציוד של הטרמינלים שלה חייב להיות תואם וזהה ! יש מפעילים עם HUB של יצרנים שוניןם ורבים למשל של גילת , של Viasat של iDirect ועוד ועוד ...
אני מוכן לשלם 25 דולר לחודש עבור תשלום חד פעמי ללא התחייבות עם 5mbit גלישה ו-10GB הורדה
יפה שאתה מוכן ...אבל זה מחיר מטרה מגוחך ואינו קשור ...מחירי האינטרנט הלוויני גבוהים בהרבה , אף מפעיל לא יבזבז
משאבי לוויין יקרים על מחיר מגוחך שכזה שאפילו זול ממחיר DSL .

יש עוד נושא שנקרא Contention Rate שאליו לא היתייחסת בכלל ....אני לא רוצה להיכנס לזה עכשיו בהרחבה אבל זה גם נושא חשוב שמיקר או מוזיל את השירות , יש שירות Dedicated שירות מלא מיועד יותר למשתמשים גדולים ולגופים מסחרייים , יש שירות שיתופי שזה בדרך כלל השירות שרוב החברות מציאות למשתמשים קטנים , יחס השיתוף הוא ה Contention rate ..כלומר -
האם אתה מתחלק ברוחב הפס עם 10 משתמשים נוספים או עם 1000 משתמשים נוספים ....יש ספקים שלא ממש מספרים לך לכמה משתמשים הם מכרו את אותו הרוחב פס ...
נערך לאחרונה על ידי גלובל ב 31 מאי 2015, 14:11, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

שליחה על ידי י א »

אתם ממשיכים... מעייף..
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
סמל אישי של משתמש
deepspace
תותח על
תותח על

שליחה על ידי deepspace »

שיטות הדחיסה ושיטות האיפנון האגרסיביות ככל שיהיו לא קשורות להשהייה - Latency , שיטות הדחיסה משפרות את כמות המידע
שניתן לדחוס ברוחב פס נתון , ככל שניתן לדחוס ולהעביר יותר מידע על אותו רוחב פס ניתן לצמצם עלויות גם למפעילים וגם לצרכן ,
רק מפעילי MEO כמו O3B למשל שמשתמשים בלויינים נמוכים גובה מסוגלים לתת שירות עם השהייה טובה יותר .
אני מבין מה אתה אומר.
לא יודע... אם אתה מוגבל ברוחב הצינור ויכול לשלוח יותר מידע בו זמנית הבקשה תושלם מהר יותר. אני מניח שזה יותר ישפיע בחיבורי לווין עם פס צר.
שמעתי גם על TCP SPOOFING שהם לא מחכים להודעות ה-ACK כך שזה יחסוך חצי מה-ROUND TRIP.
לא נכנסתי לתוככי הכברה... רק ציינתי שיש להם כל מיני טריקים בשרוול.
גם לא מוצא את הלינקים שאז ראיתי כרגע. הם הראו טעינת דף אינטרנט וההבדל בתגובתיות עם ובלי האופטימיזציה.

אם כבר הזכרת את O3B שוב היה משהו שציינת מקודם שלא הבנתי ממש.
למה המיקום שלהם ב-MEO משנה עבור ספקטרום ה-KU הזמין? טענת שיכלו לבחור KU באותה מידה. לא הבנתי את זה.
התשדורת שלהם לא תתנגש עם לוויני ה-GEO באותו אופן?
) הציוד חייב להיות מותאם לרשת הלוויינית
של מפעיל ה VSAT , בסטנדרד שלו , ועל פי הלינק באדג'ט שלו ...ולכן הוא זה שמספק לך את הציוד ! לכן אתה לא צריך לרכוש כלום
מלבד אולי את הצלחת לפעמים וגם אם תרכוש אותה בעצמך היא חייבת להיות על פי דגם מאושר לשימוש !
לחברה בדובאי יש כנראה HUB של Hughes ...לכן הציוד של הטרמינלים שלה חייב להיות תואם וזהה ! יש מפעילים עם HUB של יצרנים שוניןם ורבים למשל של גילת , של Viasat של iDirect ועוד ועוד ...
כן, לקחתי את זה בחשבון. זה למה אני קונה משדרים של פלפורמות שונות בתקווה שיהיה לי את הציוד המתאים עבור האזור כשאמצא ספק מתאים.
בכל מקרה, אני בדקתי את התדרים ונראה ש-TOOWAY, SAT3PLAY והמשדר של HUGHES שבחרתי משתמשים באותם תחומי תדרים עבור ה-RX וה-TX.
אולי זה משתנה עבור ה-GEN 4 החדש שלהם, לא יודע, עוד לא בדקתי.
גם ב-KU אותו TX ו-RX ממה שהבחנתי.
ה-BUC הנדרש הוא גם קטן והוא עד 2W בערך וגם פחות. הצלחות הנדרשות גם קטנות.
אם הטרנסיבר פועל באותם תדרים ואני מספק לינק באדג'ט יותר גדול מהנדרש זה יפריע? לא חושב.
מה יעשה BUC קטן מהנדרש? מהירות אפלוד נמוכה יותר מהמוצהר?
כך שאני לא בטוח בעניין, כי עוד לא עשיתי בפועל, אבל אני חושב שיש אפשרות לעשות MIX & MATCH בין ציוד לפלטפורמות שונות מבחינה טכנית תקן אותי אם אני טועה.
כולם משתמשים באותו פרוטוקול SAT-IP לתקשורת שזה הסטנדרט בתחום, כך שגם המודם אני חושב שאולי יהיה בסדר ותהיה אינטראופרביליות.
יש גם לוויינם שמוגדרים בתור CLOSE SYSTEM ו-OPEN SYSTEM שמאפשרת גמישות ושימוש במגוון טופולוגיות וציודים שונים.

מאיזה סיבות אתה חושב שלא תהיה תאימות טכנית?

זה אתר שמרכז הרבה מידע על הליינים השונים של המודמים של HUGHES ושל ספקים נוספים, דרך אגב: http://www.highspeedsat.com/
יפה שאתה מוכן ...אבל זה מחיר מטרה מגוחך ואינו קשור ...מחירי האינטרנט הלוויני גבוהים בהרבה , אף מפעיל לא יבזבז
משאבי לוויין יקרים על מחיר מגוחך שכזה שאפילו זול ממחיר DSL .
כבר הראתי לך מס' מחירים כאלה אצל מס' ספקי אינרטנט לוויני שונים. האלומות של TOOWAY סה"כ מקיפות אותנו ולא רחוקות הרבה.
יזיזו אותם קצת ואקבל את מבוקשי. הדרישה שלי לא בשמים או דמיונית אלא מחוברת לנתונים שראיתי ספקים אחרים מציעים.
לאזור שלנו פשוט נכשלתי למצוא לווינים מתאימים שמכסים אותנו.
זאת בערך תמונת המצב:

תמונה
http://www.satproviders.com/en/list-of- ... ces/ISRAEL

יש דווקא מס' אנשים מהארץ שמתעיינים חח.
יש עוד נושא שנקרא Contention Rate שאליו לא היתייחסת בכלל ...
זה הוזכר בסרטון ההדרכה של אינטלסט. הרבה מספקיות האלה משמיטים את הנתון הזה.
זאת כנראה הסיבה שאנשים שמשתמשים בשירותים האלה לא מקבל את הפס המלא שהובטח להם.
עדיין, המהירות סבירה. הם משתמשים ב-TDMA ממה שראיתי.
לכן אני מפחד שבחבילות הקטנות מדי אני בכלל אקבל 0 חח.
המינימום הנדרש הוא שזה יוכל להתחרות במהירות ובמחיר של אינטרנט סלולרי אחרת זה חסר טעם בעיני ולא השגנו כלום.

אם לא הייתי מברבר איתכם כל כך הרבה אתמול כבר היה לי היום TRIA ומודם של HUGUES בדולר כולל משלוח.
לצערי הפסדתי את המכירה. :(

ומה לגבי ה-LNB המסחרי של נורסט, האם זה יתן רגישות טובה יותר מ-LNB המוצעים לצרכנים ביתיים?

ואנצל את ההזמדנות לתקן טעות שאני חושב שאמרתי ממקודם; צלחות קטנות למעשה מפזרות את האלומה וצלחות גדולות ממקדות.
ההפך מהמחשבה האינסטנקטיבית שלך.
אני מייצג חברות שמוכרות לאפריקה
אפשר לעיין במחירים ובתנאים שהם מציעים? קישורים?
לא יותר זול בשבילם לפרוס תשתית קווית או להעתיק את עצמם למקום עם תשתית סמוכה כזאת מאשר לרכוש במחירים אסטרונומים חבילות זעומות?
שלח תגובה